Brada, Lifestyle

5 najlepších brád poslednej série Game of Thrones

blank

Finálna séria obľúbeného seriálu Game of Thrones je v plnom prúde a veľký hype predovšetkým okolo poslednej epizódy, počas ktorej sa odohrávala epická bitka o Winterfell, neobišiel ani nás.

Asi ako každý iný fanúšik, aj my máme obrovské očakávania a stále veľa otázok, na ktoré vedieme každý deň nejakú tú diskusiu. Naposledy nás napríklad zaujala skutočnosť, že sa takmer každá podstatnejšia postava v seriáli môže pýšiť zapustenou bradou.

Samozrejme, myslíme tým len mužské postavy, tie ženské totiž majú plné ruky práce robením skutočne užitočných vecí (pozdravujeme Aryu), a my im v tom neskutočne fandíme.

Necháme teda politiku, intrigy, vojenskú stratégiu a prípravu na poslednú vojnu dvom kráľovnám a v duchu hesla nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa, sme pripravili rebríček najlepších brád ôsmej série Game of Thrones. Však aj chlapi si predsa zaslúžia uznanie.

blank

5. Samwell Tarly

Asi sa pýtaš, čo preboha robí Sam s jeho bradou vo výbere najlepších brád Game of Thrones? Nepochybne predsa prežilo dosť ďalších bradatých postáv, ktorí sa sem hodia namiesto neho. Áno, máš pravdu a ver, že výber finálnej päťky bol naozaj ťažký. Sam veru nemá najlepšiu bradu v seriáli. Avšak, pozri si jeho bradu v prvej sérii. A potom si vygoogli, ako vyzerá Samov protagonista bez brady. Samwell Tarly sa tu totiž umiestnil z rovnakého dôvodu, pre ktorý až doteraz prežil. Sam a jeho brada totiž dávajú nádej aj tým geneticky menej obdareným z nás.

blank

4. Davos Seaworth

Onion Knight, alebo po slovensky Cibuľový rytier a jeho vekom a skúsenosťami ošľahaná brada v našom rebríčku nesmie chýbať. Nepochybne sa na nej odrazila jeho pašerácka minulosť, život na mori medzi pirátmi a účasť na niekoľkých veľkých bitkách naprieč sériami. Brada je totiž okrem iného aj symbol múdrosti, a ktovie, či by ser Davos nebol ešte múdrejší aj s nejakým tým olejom a balzamom na bradu.

blank

3. Jon Snow

Teraz už bývalý kráľ Severu má nielen závideniahodné vlasy a takú úžasnú frajerku, že mu na nej neprekáža ani fakt, že je jeho teta. Čo by to však bol za právoplatného dediča trónu, keby nemal síce krátku, ale vždy upravenú bradu, ktorá perfektne pracuje s jeho črtami tváre. Síce trochu redšia na lícach, ale kto si to už len v tej poslednej epizóde všimol?

blank

2. Tyrion Lannister

Najznámejší trpaslík vo Westerose, a pravdepodobne asi aj na celej planéte, stojí so svojou bradou vysoko nad všetkými. Hustá brada na lícach plynule prechádza do ešte hustejšieho goatee vpredu a vytvára tak naozaj obdivuhodný doplnok k charizme, dôvtipu a vedomostiam pobočníka kráľovnej, ktorému tak okamžite veríme takmer všetko čo povie, a najradšej by sme si s ním hneď aj pripili kvalitným Dornským vínom, nech už konečne, chudák, nepije stále sám.

blank

1. Jamie Lannister

Jamie je naozaj pán. Nielen, že predviedol jeden z najväčších prerodov, kedy sa z povrchnej a nenávidenej postavy  postupom času stala asi najsympatickejšia postava celého seriálu, on k tom ešte aj zaklincoval premenu z princa Krasoňa na Mister Bombastic (sorry, Bruno). Presne takto to vyzeré, keď sa skĺbia skvelé gény, dokonalá starostlivosť a zmysel pre eleganciu s inštinktom zabijaka. Víťazom nášho rebríčka najlepších brád Game of Thrones je tak Jamie Lannister. Uvidíme však, či ho nakopne aj k zisku najväčšej ceny zo všetkých- samotného trónu. Všetci predsa vieme, k čomu sa schyľuje, a všetci predsa poznáme proroctvo, ktorého pravdivosť už čoskoro konečne spoznáme.

blank

Bonus: Tormund Giantsbane

Tormund je jednoznačne jedna z najlepších a najzábavnejších postáv v Game of Thrones. Len málo chlapov dokáže zabiť ryšavú, ešte menej si však na džendžer farbe postaví celý svoj imidž. O tom, že Tormund nie je len tak akýkoľvek chlap, však nesvedčí len jeho majestátna brada, ale aj charakter, bojové zručnosti či vkus na ženy. Jediný dôvod, prečo sa Tormund v našom rebríčku neumiestnil, je ten, že jeho brada skutočne potrebuje nielen olej a balzam, ale aj vosk, šampón a jednoznačne aj poriadny hrebeň.

Preto, drahý Tormund, ak toto čítaš, napíš nám správu a my ti z BEGENTLEMAN pošleme kufor plný tých najlepších vecičiek na tvoju bradu úplne zadarmo. Potom už budú takéto rebríčky úplne zbytočné, aj keď práve tento nás presvedčil, že by sme mali doručovať aj do Westerosu.