Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Tipy na darčeky, ktoré potešia každého muža

Tipy na darčeky, ktoré potešia každého muža

Nájsť niekomu kvalitný darček, obzvlášť pokiaľ ide o chlapa, vie byť veľmi stresujúca záležitosť. Možností je naoko veľa, ale väčšinou sa výber zúži na alkohol, knižku, kozmetiku, nejaké oblečenie, videohru či zase alkohol.

Ani starostlivo vybraný darček vždy nezaručí, že z neho bude chlap aj nadšený a bude sa naozaj a úprimne tešiť. 

V prípade, že vám zaleží na tom, aby sa dotyčný pán o seba staral, prinášame niekoľko tipov na darčeky, z ktorého bude zaručene viac ako nadšený. A ktovie, možno poslúži ako inšpirácia pre ďalšiu starostlivosť o svoj vzhľad :-) 

  

Sady na holenie

Kvalitná sada na holenie nielen dlho vydrží (väčšinou roky) ale často ide aj o krásne dizajnové kúsky, ktoré posúvajú zážitok z holenia na nový level. 

Sady na holenie sú atraktívnym darčekom obzvlášť vtedy, ak sa dotyčný chlap holí pravidelne a používa nadstavcové hlavice zložené z niekoľkých čepiel a penu z drogérie. Tým nechceme povedať, že by na tom bolo niečo zlé, práve naopak, moderná, rýchla doba takému holeniu nahráva.

Návrat ku klasike však môže častokrát znamenať nielen kvalitnejšie a hladšie ohlenie, ktoré je citlivejšie k pokožke, ale napríklad aj nové hobby, ktorým sa holenie môže stať.

V prípade, že vás viac zaujme ešte klasickejšia forma holenia ako strojčekom- holenie britvou, pouvažovať môžete aj nad sadou, ktorá obsahuje shavettu. Tá sa ovládaním a technikou podobá na klasickú britvu ale používajú sa do nej žiletky

Shavetta je tak jednoduchšia na údržbu a ideálna pre začiatočníkov, ktorí čaro klasického mokrého holenia ešte len začínajú objavovať. 

Medzi výhody, okrem lepšieho oholena a pocitu z neho, jednoznačne patrí aj štýl a rešpekt, ktorý vo svojom okolí chlap získa, keď sa začne holiť shavettou či britvou.

Ak sa vám celá sada zdá ako príliš rýchla zmena, skvelým darčekom bude aj samotný strojček na klasické žiletky alebo štetka na holenie.

 

Mühle Rytmo Black Pure Badger Mach3 4-dielna Mühle Rytmo Ash Pure Badger 4-dielna Pacinos sada na holenie Premiere

Mühle Rytmo Black Pure Badger Mach3 4-dielna

Mühle Rytmo Ash Pure Badger 4-dielna

Pacinos sada na holenie Premiere 

  

Holiaci strojček

Klasický strojček nielenže oholí hladšie, ale je aj omnoho šetrnejší k pokožke. Tým, že po pokožke prechádza len jedna čepel, namiesto piatich, pokožku omnoho menej dráždi.

Napomáha tomu aj fakt, že moderné strojčeky majú napevno určený uhol čepelí, kdežto pri klasickom holení si ho viete regulovať sami, čo je vhodné najmä pre ľudí s citlivou pokožkou. Pokožka je taktiež po oholení hladšia a oholenie vydrží zvyčajne o jeden deň dlhšie, ako pri modernom spôsobe.

Za zmienku stojí aj fakt, že holenie sa klasickým strojčekom je v konečnom dôsledku lacnejšie ako pri moderných nadstavcov s troma až piatimi čepeľami. Tie totiž treba oveľa častejšie meniť a ich cena sa v posledných rokoch priam zdvojnásobila.

Pri klasickom strojčeku sa však ďalej menia už len samotné žiletky, ktoré sú výrazne lacnejšie a majú aj dlhšiu životnosť.  

 

Mühle R89 Rosegold holiaci strojček Mühle Kosmo Bog Oak holiaci strojček Mühle R89 Gold holiaci strojček

Mühle R89 Rosegold holiaci strojček

Mühle Kosmo Bog Oak holiaci strojček

Mühle R89 Gold holiaci strojček

 

Štetka na holenie

Dokonalé oholenie začína vytvorením dokonalej peny, čo zase začína s dokonalou štetkou na holenie. Kvalitná štetka fúzy na tvári zdvihne, zatiaľ čo pri ručnom namydlení je efekt úplne opačný - fúzy sa vyhladia. Vďaka tomu je tak samotné holenie dokonalo hladké a pokožka trpí oveľa menej.

Väčšina rúčok sa dnes vyrába z dreva, kovu alebo plastu, ktoré nahradili kontroverzné používanie slonoviny či korytnačieho panciera v minulosti. Kvalita a váha rúčky moderných štetiek na holenie hrá dôležitú rolu pri jej celkovej cene, rovnako ako aj typ a hustota samotných štetín. Tie sú spojené vnútri rúčky a každý typ štetín má svoje vlastné charateristiky a odlišné vlastnosti.

Medzi najpoužívanejšie štetiny v súčasnosti patria tie z diviaka, jazveca a zo syntetických vlákien. Najkvalitnejšie štetiny sú tie z jazveca, avšak v prípade, že dotyčný muž, pre ktorého darček zvažujete je vegetarian či vegan, zvoľte určite štetiny syntetické.

Ale čo v prípade, ak sa chlap často neholí, prípadne si pestuje bradu? O tú sa treba takisto starať, aby bola čo najzdravšia, najjemnejšia a, samozrejme, najkrajšia . V tom prípade bude kvalitný olej či balzam jednoznačne tým najlepším darčekom.

 

Mühle Traditional Metal Silvertip BadgerMühle Vivo Plum Treewood Pure Badger Mühle Rytmo Mint Black Fibre

Mühle Traditional Metal Silvertip Badger

Mühle Vivo Plum Treewood Pure Badger

Mühle Rytmo Mint Black Fibre

   

Olej alebo balzam na bradu

Mohlo by to byť prekvapujúce, ale nie je. Z brady sa postupom času stal životný štýl a ten si vyžaduje správny prístup, disciplínu a stratégiu. To si zas vyžaduje zdieľanie vedomostí a skúseností. Aj z toho dôvodu bola otázka “ako sa používa balzam na bradu” (how to use beard balm) piatou navyhľadávanejšou otázkou na Google týkajúca sa kozmetiky a výzoru už v roku 2015. 

Aj to by mohlo byť prekvapujúce, ale takisto nie je. Chlapi nechú mať len hocijakú bradu či fúzy. Potrebujú bradu, ktorá bude hustá, ostrá a plná. Potrebujeme bradu, ktorá bude prekvitať. Potrebujú bradu, ktorá u žien vzbudí záujem a u mužov zase rešpekt. Taká brada zase potrebuje dôkladnú starostlivosť a výživu.

Mnoho mužov si napriek tomu ešte stále myslí, že okrem jej pravidelného zastrihávania sa o bradu nijako špeciálne starať netreba. To je však chyba, fúzy si totiž vyžadujú rovnako dôkladnú a poctivú starostlivosť ako vlasy.

Čo je to vlastne ten balzam na bradu? Balzam na bradu je v podstate pomáda, ktorá sa podobne ako olej používa hydratáciu brady a fúzov a obsahuje zvyčajne mix rôznych olejčekov a niekedy aj vonných olejov.

Najväčší rozdiel medzi olejom na fúzy a balzamom však je to, že balzam má hustejšiu konzistenciu a dá sa použiť aj na úpravu a tvarovanie brady, čiže jej styling. Olej na bradu sa zas jednoduchšie dostane na pleť pod ňou a pomáha na svrbenie.

Balzam je preto vhodnejší v prípade, že má chlap kratšiu bradu, fúzy či strnisko, olej zase vtedy, keď sa môže už pýšiť poriadnou a hustou bradou. Aj olej aj balzam spravia bradu mäkšou, jemnejšou, čo ocenia nielen samotní muž, ale aj ich parnerky :-) 

 

Suavecito Whiskey Bar olej na braduOil Can Grooming Iron Horse olej na braduCaptain Fawcett Ricki Hall Booze & Baccy balzam na bradu
Suavecito Whiskey Bar olej na braduOil Can Grooming Iron Horse olej na braduCaptain Fawcett Ricki Hall Booze & Baccy balzam na bradu

 
Sprchové gély a šampóny

Čo môže byť pre ženu lepšie, ako čerstvo osprchovaný a voňavý chlap? Napriek nespočetným reklám na Old Spice a Niveu, ponuka kvalitných sprchových gélov či šampónov pre mužov  je dnes  širšia ako kedykoľvek predtým. 

Na výber sú sprcháče s kvalitným zložením a krásnymi vôňami od santalového dreva, pačuli a bergamotu až po svieže letné vône limetiek či hrušky.

Pre zdravé, pevné vlasy zas existujú prírodné šampóny zložené z esenciálnych olejov a bilinných extraktov bez akýchkoľvek škodlivých chemikálií, sulfátov alebo parabénov. Skrátka, nikdy nebola pre chlapa lepšia možnosť krajšie voňať a mať zdravšie vlasy, ako práve dnes.

 

Baxter of California Citrus and Herbal Musk sprchový gélMorgan's sprchový gélhttps://begentleman.sk/kozmetika/sprchova-kozmetika/sampony/hanz-de-fuko-natural-sampon-na-vlasy-237ml-610
Baxter of California Citrus and Herbal Musk sprchový gélMorgan's sprchový gélHanz de Fuko Natural Shampoo prírodný šampón na vlasy

 
Kávový scrub a hydratačný krém

Ženy vedia, že kvalitná pleť si vyžaduje dokonalú starostlivosť. To isté plati aj pri mužoch. Kávový peeling MARK for Him After Gym je nielen vyrobený na Slovensku, ale zároveň dokonale čistí a zjemňuje pleť každého muža. Tá potom vyzerá zdravšie, má menej nedokonalostí a na dotyk je neuveriteľne hebká. Však ženy vedia ;-)

A keď sme už pri kávovom scrube, pleť na tvári treba starostlivo hydratovať. Podľa veku a potreby muža mu tak ako daček môžete dať aj hydratačný krém, ktorý má zmatňujúci efekt a pôsobí proti tvorbe prebytočnej mastnoty pleti alebo krém s ochranným UV faktorom, ktorý chráni pred slnkom. Ten sa zíde obzvlášť v lete, avšak slnečné lúče na nechárenej pleti urýchľujú tvorbu vrások a tým aj proces starnutia. Ochranný UV faktor pritom častokrát pôsobí aj na ochranu pre žiarením z monitora či televízoru. Tam sú však už vhodné aj krémy určené priamo na vrásky.

Je síce pravda, že muži na Slovensku sa stále neradi krémujú, čím sôr sa to však naučia, tým skôr im ich pleť poďakuje. Alebo vám :-) 

  

MARK FOR HIM AFTER GYM

RECIPE FOR MEN SPF 15 FACIAL MOISTURIZER

RECIPE FOR MEN ANTI SHINE MOISTURIZER

Zverejnené 2017-06-08 Zverejnil Tím BeGentleman.sk Životný štýl 1 30098

Podobné články

Čo by sme mali jesť, aby sme mali skvelé, silné a zdravé vlasy

Rib eye steak. Príprava? Medium rare. T-bone steak, či u nás najpopulárnejší steak zo sviečkovice. Že to znie ako...

Etiketa pre moderného muža

Keď sme naposledy uvažovali, aký článok vám na blogu prinesieme najbližšie, náhodou sme na jednej anglickej stránke...

Olej a balzam na bradu: aký je medzi nimi rozdiel a...

Čím dlhšie plynie čas, tým väčšia chyba by bola myslieť si, že brady sú len obyčajným trendom. Ľudia brady milujú, a...

5 jednoduchých tipov ako dodať vašim vlasom väčší objem

Nie je nič horšie ako ploché a zvädnuté vlasy úplne bez života, ktoré sú buď príliš suché alebo prilíš mastné. Je to...

Kamenec: Čo to je a prečo ho používať?

Ak ste sa už niekedy boli dať oholiť v barbershope tak pravdepodobne viete, že sa o vás dobre postarali a oholenie...

1 Komentár

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu