Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Brada robí mužov nielen príťažlivejšími, ale aj zdravšími, tvrdí vedecká štúdia

Brada robí mužov nielen príťažlivejšími, ale aj zdravšími, tvrdí vedecká štúdia

Brady sú momentálne v kurze a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v najbližšom obodbí zmeniť. Prave naopak, blíži sa november, mesiac spojený s charitatívnou akciou No Shave Movember, ktorá ma za cieľ šíriť medzi mužmi osvetu nie len o rakovine prostaty. Dá sa preto očakávať, že po horúcich letných mesiacoch spolu s jesenným ochladením pribudne v našich uliciach ešte viac štýlových bradáčov.

So všeobecnou popularitou brady ako životného štýlu, spôsobu vyjadrenia vlastnej osobnosti či jednoducho len lenivosti oholiť sa- ktorá je však momentálne v spoločnosti nie len akceptovaná, ale aj chápaná- začal fenomén brady postupne zaujímať aj vedcov a výskumníkov z rôznych kútov sveta. Najviac však, zdá sa, že  v Austrálii.

O tom, že brady robia mužov atraktívnejších a mužnejších sa už toho popísalo na rôznych miestach, väčšinou však išlo o subjektívne pocity či osobné skúsenosti mužov, ktorí si nechali nejaké tie fúzy, či strnisko narásť.

Štúdia, ktorú v roku 2013 vykonali na University of New South Wales v austrálskom Sydney si dala cieľ zistiť, či je na týchto tvrdeniach skutočne niečo pravdy. Výsledky samozrejme neprekvapili, a muži, ktorí disponovali hustejším strniskom až výrazne hustou, upravenou bradou boli ženami v štúdii označení nielen za atraktívnejších v porovnaní s oholenými mužmi, ale aj mužnejších a zdravších. Mužom s plnou bradou boli zároveň pripisované aj lepšie rodičovské zručnosti.

Zistenia však, (ne)prekvapujúco, neplatia na mužov, ktrorí si nechávajú iba fúzy, respektíve knír. Pokiaľ hrdo pestujete fúzy a máte pocit, že sa zistenia o atraktivite mužov s bradou na vás nevzťahujú, bude pravdebodobne lepšie fúzy oholiť, alebo radšej zapustiť plnohodnotnú bradu. Minimálne aspoň z vedeckého hľadiska. 

Zdroj: huffingtonpost.com

Okrem toho,  že nás brada robí atraktívnejších však veda naznačuje, že nás robí aj zdravších. Objavujú sa indície, že fúzy dokážu efektívne zachytávať alergény, prach, baktérie a iné nečistoty, ktoré by si inak našli cestu do našich dýchacích ciest a následne spôsobili nemalé problémy ako infekcia či zápal hrdla, alebo astmatický záchvat.

Čo sa týka prenosu baktérií, tu treba ešte povedať že pravidelné holenie prispieva nielen k poraneniam pokožky, zarastajúcim chĺpkom a podráždeniam, ale dosť často aj k tvorbe vyrážok a akné. Zapustením brady tak pravidelné holenie vypadne z vášho zoznamu povinností a nepríjemné vyrážky môžu časom úplne zmiznúť. Podľa nás win-win situácia, čo poviete?

Nezabudnite sa však o vašu bradu dôkladne starať a udržiavať ju v čistote. Pravidelné umývanie kvalitným šampónom na bradu by malo byť preto úplnou nevyhnutnosťou. 

Zdroj: youtube.com

Medzi najväčšie výhody brady však patrí jej schopnosť ochrániť vašu pokožku až od 90-95 % nebezpečného slnečného UV žiarenia.

Táto austrálska štúdia výskumníkov na University of Queensland totiž ukázala, že hustá, približne osem centimetrová brada poskytuje pokožke rovnakú ochranu ako krémy na opaľovanie s ochranným UV faktorom SPF 21. Čím je následne brada kratšia, respektíve redšia, tým je jej level UV ochrany prirodzene nižší. Strnisko poskytuje rovnakú ochranu ako hladko oholená pokožka, a teda žiadnu.

Brada nás tak chráni nie len pred spáleninami, ale aj pred rakovinou kože, rýchlejším starnutím a tvorbou vrások, výskytom akné ako aj pred rôznymi infekciami dýchacích ciest či hrdla. A ako bonus nás robí v očiach žien aj atraktívnejších a mužnejších, a to všetko je ešte aj podložené renomovaným výskumom.

No nevieme ako vy, ale my žiletky najbližšiu dobu jednoznačne odkladáme.

Pre čo najhustejšiu, najmužnejšiu a najatraktívnejšiu bradu však netreba zabúdať na starostlivosť o ňu, a okrem už spomenutého šampónu na bradu by ste nemali zabúdať ani na jej výživu.

Kvalitné oleje s vôňami od výmyslu sveta, balzamy na hydratáciu a uprávu či vosky na jej tvarovanie zabezpečia, že vaša brada bude vždy v centre pozornosti akejkoľvek spoločnosti. 

 Zdroj: mensxp.com, huffingtonpost.com, independent.co.uk. 

Zverejnené 2017-09-07 Zverejnil Tím BeGentleman.sk Brada 0 16874

Podobné články

Prečo má toľko mužov ryšavú bradu, aj keď nemajú ryšavé vlasy?

Brady zažívajú posledné roky priam nevídanú renesanciu. Väčšina z mojich kamarátov si pestuje svoju bradu už nejaký...

Čo by sme mali jesť, aby sme mali skvelé, silné a zdravé vlasy

Rib eye steak. Príprava? Medium rare. T-bone steak, či u nás najpopulárnejší steak zo sviečkovice. Že to znie ako...

Tipy na darčeky, ktoré potešia každého muža

Nájsť niekomu kvalitný darček, obzvlášť pokiaľ ide o chlapa, vie byť veľmi stresujúca záležitosť. Možností je naoko...

Olej a balzam na bradu: aký je medzi nimi rozdiel a...

Čím dlhšie plynie čas, tým väčšia chyba by bola myslieť si, že brady sú len obyčajným trendom. Ľudia brady milujú, a...

Ako sa správne starať o svoju bradu

Základná starostlivosť o bradu začína pri pravidelnom umývaní. Niekto používaklasické mydlo, ktoré má na umývadle....

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu