Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Vyberte si najlepší účes podľa typu vašich vlasov

Vyberte si najlepší účes podľa typu vašich vlasov

Existuje množstvo vecí, ktoré majú vplyv na to, či vám nejaký typ účesu sedí alebo nie. Tvar vašej tváre je jeden z nich. Ako si daný účes stajlujete je ďalším z nich. V prípade, že zvažujete samurajský copík, tak skutočnosť, či ste praktizujúcim samurajským bojovníkom by mala byť tretia. Najdôležitejšie sú však vlasy samotné.

Vaše vlasy určujú čo s nimi môžete robiť a aké sú poslušné keď ich upravujete. A kým niektorí muži majú plnú, hustú a žiarivú hrivu plnú vlasov (áno, aj takí sú), ďalší sa musia tvrdo snažiť aby ich folikuly vyzerali, že tam nejaké aj skutočne sú. 

Aby ste sa vyhli sklamaniam z účesov, ktoré vyzerajú skvelo v telke, ale na vás vyzerajú úplne inak, a z produktov, ktoré na promo videách dokazujú zázraky, ale na vašich vlasoch spôsobia úplny opak toho, prečo ste si ich kúpili, musíte byť k sebe maximálne úprimný, a šikovne pracovať s tým, čo vám príroda nadelila.

Naštiastie, svet nie je vždy taký čiernobiely ako sa zdá, a vďaka obrovskému množstvu produktov existuje na každé vlasy ten správny produkt na ten správny účes.

 

Husté vlasy

Husté vlasy sú dvojsečná zbraň a otrávený kalich všetkých typov vlasov. Povrchný názor je, že husté vlasy sú niečo, čo treba závidieť, keďže akékoľvek rednutie, či nebodaj plešatosť pri nich abosúltne nehrozí. Čo si však veľa ľudí neuvedomuje je fakt, že husté vlasy si vyžadujú extrémne úsilie a snahu nevyzerať ako by vás práve postavili na stupeň víťazov psej výstavy.

Husté vlasy prichádzajú vo veľa formách, môžu byť kučeravé a jemné, hrubé, alebo vlnité a hrubé, ťažké na akúkoľvek úpravu. Ich charakteristickým črtom však je ich plnosť, čo znamená, že sa často môžu javiť ako neovládateľné a potrebujú pravidelne strihať, aby si udržali ideálny tvar.

 

Najlepšie účesy pre husté vlasy

Kľúč k manažovaniu hustých vlasov je v ich údržbe- teda v tom, ako sa o ne staráte. Ak máte hrivu plnú vlasov, potrebujete ju často a pravidelne upravovať/ strihať/ skracovať atď. Dobrá správa však je, že máte množstvo možností na výber účesu, ktorý vám bude pasovať.

Krátke a ostré strihy fungujú naozaj výborne, avšak dlhšie strihy sú takisto vhodné pri hustých vlasoch. Ich váha, keď budú rásť, vám pomôže udržať ich na mieste. Skryté vnútorné vrstvy sú zas dobrou možnosťou ako pridať tvar dlhším účesom a jemné textúrovanie zas zjemní končeky.

Takže, ak patríte medzi tých šťastlivcov s hustými vlasmi, môžete si vybrať dlhších a strapatých účesov cez man bun až po starostlivo vyčesaný a upravený pompadour.

 

 

Najlepšie produkty na husté vlasy

Prinútiť husté vlasy aspoň trochu poslúchať nie je úplne jednoduché, keď však zistíte prečo, budete vedieť čo s nimi môžete spraviť. Husté vlasy sú ťažké, čiže ak ich potrebujete zdvihnúť (napríklad na quiff), používajte pre-styler, teda produkt, ktorý použijete pred nanesením finálneho stajlingového produktu. V tomto prípade je ideálnym pre-stylerom napríklad vlasové tonikum, sprej, alebo ľahká, vlasy nezaťažujúca pomáda ako Mister Pompadour Sculpting Clay alebo Hanz de Fuko Gravity Paste. Naneste si ich do vlhkých vlasov a následne vyfúkajte fénom. Ak chcete dosiahnuť uhľadenejší účes, vlasy nechajte vyschnúť prirodzene- nedosiahnete však až taký objem.

Husté vlasy sú extrémne citlivé na nástroje, ktoré používate, takže ich kefujte či češte veľmi opatrne. Najlepší na husté vlasy je hrebeň so širokými zubami, takže ak máte jemné hrebene alebo kefu, najlepšie spravíte, keď sa ich čo najskôr zbavíte.

 

Jemné vlasy

Dostať to najlepšie z jemných vlasov je celkom náročné, pretože sa niekedy zdá, že nie je moc s čím pracovať. A aby to čert nechcel, na rozdiel od očividne zväčšujúcej sa plešine pri rednúcich vlasoch sa vám neujde ani toľko sympatie a pochopenia. Máte predsa ešte stále dosť vlasov, len pôsobia viac unavene a bez života ako iné typy vlasov.

Jemným vlasom chýba objem a hustota, pôsobia zvädnuto a chabo a dosť často cez ne vidíte pokožku. Váš problém teda je, že nie ste dosť hustý, čo samo osebe neznie veľmi povzbudivo.

 

Najlepšie účesy pre jemné vlasy

Muži s jemnými vlasmi by si ich mali nechať trochu dlhšie, aby vlasom pridali trochu váhy, nakoľko kratšie účesy budú nevyhnutne zdôrazňovať nedostatok plnosti a textúry. Aj keď to neznie práve intuitívne, dlhšie vlasy- dĺžkou niekde medzi ušami a ramenami, dodajú účesu viac vrstiev a napríklad pri učesaní na bok nebudú pôsobiť tak bez života.

 

Najlepšie produkty na jemné vlasy

Vďaka moderným stajlingovým produktom na vlasy sa však dá aj pri jemných vlasoch vyčarovať z pomyslenej vody víno. Hlavným cieľom pri jemných vlasoch je dodať im objem, a toto sa najlepšie dosiahne ich fénovaním. Platí pritom rovnaká rada ako pri hustých vlasoch, a teda použitie vhodného pre-styleru. Naopak, vyhnite sa všetkým tažkým, mastným produktom- ak to vyzerá, že vaše vlasy zaťaží, nie je pre vás vhodný.

 

 

Vlnité vlasy

Vlnité vlasy sú problémové z toho hladiska, že sa samy nevedia rozhodnúť či sú kučeravé alebo rovné, čím ľudí s týmto typom vlasov nechávajú zmätených, čo s nimi majú vôbec robiť. Pridajte si k tomu fakt, že každá vlnka je iná a máte pred sebou potenciál na každodenné dobrodružstvo pred zrkladom.

Vlnité vlasy sú stredom medzi kučeravými vlasmi a rovnými vlasmi, môžu však medzi sebou mať obrovské rozdiely čo sa týka dĺžky a textúry každej vlny. Keďže každý z vlasov v porovnaní s rovnými vlasmi v podstate rastie inak, ich strihanie a stajling si vyžaduje oveľa viac pozornosti.

 

Najlepšie účesy pre vlnité vlasy

Nechajte vlnité vlasy žiť si svojim vlastým životom a riskujete, že budete vyzerať ako komparzista z Game of Thrones. Vlnité vlasy potrebujú cieľ a smer. Najlepší spôsob ako stajlovať vlnité vlasy je krátky strih na bokoch a vzadu a dlhší na vrchu, aby vlasy dostali trochu pohyb a tvar. Strapaté účesy ako crop, či kratší a texturovaný quiff sú tak ideálnymi kandidátmi pre pánov s vlnitými vlasmi.

 

Najlepšie produkty na vlnité vlasy

Dobrý produkt na vlnité vlasy je spej s morskou vodou, ktorý dodá vlasom plážový look a textúru, a následne trochu ílu na fixáciu. Nebojte sa takisto používať aj fén.

Blind Barber 40 Proof Sea Salt sprej na vlasy

 

Neposlušné vlasy

Neposlušné vlasy zaryto odmietajú akýkoľvej pokus o ich úpravu či stajling a zároveň aj veľké množstvo produktov, ktoré sú na to určené. Nedajú sa ľahko upraviť, keďže väčšinou ani nie sú rovné a zo všetkého najviac sa odmietajú nechať vyrovnať.

Ten typ vlasov však má aj výhodu, a tou je naozaj veľa textúry a plnosti, čo pomáha konečnému účesu. Takže ak máte tento typ vlasov, nezúfajte, a skúste sa pohár pozerať ako na poloplný, a nie poloprázdny.

 

Najlepšie účesy pre neposlušné vlasy

Neposlušné vlasy nemusia byť až také neposlušné, keď nájdete svoju ideálnu kombináciu strihu a správneho stajlingového produktu. Vyhnite sa účesom v strednej dĺžke a radšej zvoľte buď kratší alebo dlhší účes. Zároveň požiadajte svojho barbera, aby vám strihom zvýraznil prirodzenú textúru a váhu vlasov, vďaka čomu budú pri stajlovaní neposlúchať o čosi menej.

 

Najlepšie produkty na neposlušné vlasy

Neposlušné vlasy potrebujú trochu disciplíny, kým ich naučíte správať sa tak, ako by ste chceli. Pri stajllingu zvážte hlavne krémové produkty a produkty na báze oleja, ktoré pomáhajú vrátiť do vlasov trochu vlhkosti a zároveň narovnávajú brčky a uchádzajúce vlasy, ktoré sú pre tento typ vlasov bežné.

Okrem toho by sa mali vašimi novými pomocníkmi zákonite stať aj fén a kefa na vlasy.

 

Rednúce vlasy

Predpokladá sa, že do päťdesiateho roku života viac ako tri štvrtiny mužov budú bojovať s rednúcimi vlasmi a ich vypadávaním. Do veľkej miery k nim patríte, alebo ešte len budete patriť aj vy (vitajte v klube). Rednúce vlasy sú často veľmi jemné, mäkké a poddajné, čím sa môžu zdať bez života. Rovnako tak môže byť pri tomto type vlasov problém s objemom a v niektorých príbadoch je nerovnomerná aj dĺžka jednotlivých vlasov.

Keď pracujete s takýmto temperamentným materiálom, chápeme, že vás pravidelne láka možnosť hodiť uterák do ringu a siahnuť po strojčeku. Aj pre tento typ vlasov však existujú riešenia, ako sa s s ním popasovať.

 

Najlepšie účesy pre rednúce vlasy

Strih, ktorý je kratší, jednoduchší a kopíruje obvod rednúcich vlasov v predu, zvýrazní aj slabší objem, ktorý mu dodáte. Vhodný je jednoduchý a krátky crop a ak vám vlasy rednú najviac na bokoch, tak detailnejší strih či fade pomôže zmiešať jednotlivé dĺžky.

Takže v prípade, že vaše vlasy sa pomaly poberajú na odchod, ale ešte vás uplne neopustili, požiadajte svojho barbera o kratší až stredne dlhý účes s objemom na vrchu a pokúste sa ho tak udržať. Ak je rednutie už v pokročilom štádiu, vyskúšajte francúzsky crop alebo klasický strih strojčekom (takzvaný buzz cut). Vyholenie hlavy žiletkou si nechajte až ako skutočne posledné riešenie vtedy, keď je to úplne nevyhnutné.

 

Najlepšie produkty na rednúce vlasy

Ak patríte medzi mužov s rednúcimi vlasmi, musíte uvažovať oveľa taktickejšie o tom, čo si do nich dáte. Vyhnite sa používaniu príliš veľa akéhokoľvek produktu a úplne zabudnite na gély a ťažké, olejové a mastné pomády. Radšej zvoľte matné pasty na báze vody či ľahšie íly, ktoré vám zbytočne nezaťažia ešte aj tie vlasy, ktoré ešte máte.

Najlepšou stajlingovou metódou pri rednúcich vlasoch je vyfúkať ich fénom hlavou dole, vďaka čomu získate väčší objem už pri korienkoch, čím vlasom vrátite aspoň trochu života.

Morgan's Volume sprej na vlasy

 

Zverejnené 2018-02-26 Zverejnil Tím BeGenteman.sk Vlasy a stajling 4 82224

Podobné články

Rast brady: dokážeme ho nejako ovplyvniť, a ak áno, tak čím?

V minulom blogu sme si povedali niečo o raste brady, a rozdali pár tipov, ako bradu správne zapustiť. Zistili sme, že...

Ako si nechať narásť bradu

Málo vecí vyzerá v dnešnom svete viac mužnejšie, ako brada. Mesačná brada, dvojmesačná brada, trojmesačná brada,...

Čo by sme mali jesť, aby sme mali skvelé, silné a zdravé vlasy

Rib eye steak. Príprava? Medium rare. T-bone steak, či u nás najpopulárnejší steak zo sviečkovice. Že to znie ako...

Aký je rozdiel medzi pomádou, gélom či voskom na vlasy?

Svet rôznych stylingových produktov môže byť pre muža mätúci, a často sa zdá, že pochopiť čo jedntolivé typy...

5 jednoduchých tipov ako dodať vašim vlasom väčší objem

Nie je nič horšie ako ploché a zvädnuté vlasy úplne bez života, ktoré sú buď príliš suché alebo prilíš mastné. Je to...

4 Komentárov

 • mPRkwKAiNrGByx

  mPRkwKAiNrGByx 2020-07-23 Odpovedať

  YAtqOvgXfzV
 • Mixrof

  Mixrof 2020-07-17 Odpovedať

  Thank you very much for the invitation :). Best wishes.
  PS: How are you? I am from France :)
 • Alva Stamps

  Alva Stamps 2020-06-22 Odpovedať

  Hi

  My package was damaged for the second time.
  I made a picture so that you can see what I have received. https://imgurgallery.com/df4u87
  I hope you can help me solve this problem.

  Sincerely
  Alva Stamps

  "Sent from my ipad"
 • AvtoDriveKaT

  AvtoDriveKaT 2020-06-19 Odpovedať

  Всем добрый день !
  Наш клиент делиться опытом как он оформил для себя права на управление лодкой, если Вам хотелось-бы получить права ГИМС, обращайтесь к нашу компанию.

  http://moemesto.ru/pravadoxe/link/15149549

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu