Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Ako sa starať o tetovanie aby nevybledlo

Ako sa starať o tetovanie aby nevybledlo

Hovorí sa, že tetovanie je navždy. To síce môže byť pravda, neznamená to však, že bude aj navždy vyzerať dobre. Ak majú vaše kerky už zopár rokov, je dosť pravdepodobné, že nevyzerajú tak sviežo a farebne ako kedysi. Je to spôsobené tým, že vplyvom času a možno aj iných faktorov jednoducho vybledli.

Zatiaľ čo niektoré tetovania vyblednú časom iba jemne, iné nemusia mať rovnaký osud a vyblednú oveľa viac. Je to spôsobené viacerými faktormi, o ktorých je tento článok. Dobrá správa je, že proces blednutia vašich tetovačiek sa dá správnymi návykmi a starostlivosťou ľahko a účinne spomaliť.

 

Môže vyblednúť farebné tetovanie?

Farebné tetovanie jednoznačne môže vyblednúť, a pokiaľ sa o to vaše nestaráte úplne od začiatku, pravdepodobne aj nevyhnutne vybledne. Svetlejšie farby vo všeobecnosti blednú rýchlejšie ako tmavšie, čo znamená, že biela tetovacia farba vybledne najrýchlejšie.

Rovnako tak platí, že kerky z vodných a pastelových farieb vyblednú rýchejšie, keďže si táto technika vyžaduje viac svetlejšieho a citlivého farbenia.

Rovnako však platí, že kvalita tetovacích farieb a atramentov sa za posledné roky výrazne posunula, čo pomáha blednutie nových tetovaní spomaliť.

 

A čo čierne a sivé tetovania?

Rovnako ako farebné kerky, aj čierne a sivé rokmi vyblednú, pokým im nedoprajete dostatočnú starostlivosť a pozornosť.

Kým tmavšie kerky vytetované čiernym atramentom sú vo všeobecnosti robustnejšie a skúškou času prejdú o niečo lepšie ako farebné tetovania, vyblednúť rýchlejšie môžu hlavne v prípade, že ich tetoval neskúsený tatér, ktorý atrament do pokožky tetoval buď príliš jemne, alebo nedostatočne hlboko.

Aj pri čiernych farbách platí, že sa ich kvalita posledné roky výrazne zvýšila, čo takisto pomáha takýmto kerkám lepšie obstáť v nemilosrdnej skúške času.

Aké sú najdôležitejšie dôvody blednutia tetovania?

Existuje veľké množstvo faktorov, ktoré vlpývajú na postupné blednutie tetovania, avšak pár z nich sú v kradnutí farby vašich keriek obzvlášť efektívne. 

 

Umiestnenie tetovania

Na tele existuje niekoľko miest, na ktorých tetovanie bledne rýchlejšie. Všetky časti tela, ktoré sa pravidelne šúchajú (obtierajú) o iné časti tela sú vo všeobecnosti miesta, na ktorých tetovanie bledne najrýchlejšie. Sem patria napríklad vnútorné strany medzi prstami, vnútorné strany stehna alebo vnútorné strany bicepsu.

Rovnako platí, že ak je vaše tetovanie na mieste, ktoré sa síce nešúcha o inú čast vášho tela, ale šúcha sa napríklad o oblečenie, pravdepodobne bude takisto blednúť rýchlejšie. Kerky na vchnej časti chodidla sú skvelým príkladom. Neustále šúchanie tetovanej pokožky o ponožky či topánky časom spôsobí, že kerka začne postupne blednúť, až kým bude viditeľne bledšia.

 
Kvalita atramentu

Ako už bolo spomenuté vyššie, kvalita farby má rozhodne vplyv na dĺžku životnosti vášho tetovania. Atrament vyrobený z nekalitných zložiek, alebo  priveľmi zriedený neskúseným tatérom, spravidla nevydrží v pokožke tak dlho ako kvalitný, vysoko koncentrovaný atrament.

Určite preto nepodceňujte túto čast prípravy na nové tetovanie, a spravte si aspoň základný prehľad tetovacích farieb na trhu a ich kvality. Následne si u vášho tatéra overte, aký atrament či farbu na vás ide použiť.

Pamätajte, že čím bledšia farba, tým rýchlejšie vybledne. Takže ak chcete aby vaše tetovanie vydržalo ako nové čo najdlhšie, zvoľte si takú kerku, ktorá si vyžaduje veľa tmavých farieb a textúry. Pokiaľ si zvolíte napríklad ružovú či žltú farbu, pamätajte, že vaša kerka bude náchylnejšia na skoršie vyblednutie, a preto bude vyžadovať väčšiu starostlivosť.

A na záver, pokiaľ vaše tetovanie obsahuje nejaké zvýraznené časti, nebuďte prekvapený, keď tieto časti vyblednú skôr než iné.

 
Kvalita hojenia

 Hojenie a následná starostlivosť o nové tetovanie je asi najdôležitejšia čast v boji proti jeho vyblednutiu. Počas prvých týždňov totiž farba nebude ešte správne “chytená”, čo znamená, že sa o ňu musíte starať najviac, ako len viete.

Aby toho nebolo málo, počas prvých týždňov bude takisto tetovanie prechádzať rozličnýmui štádiami hojenia, počas ktorých bude pokožka páliť, svrbieť, odlupovať sa a budú sa na nej tvoriť chrasty. Takáta pokožka vyzerá, že sa už už chystá odlupnúť, ale pokiaľ tak neurobila sama, a strhnete si ju vy, riskujet, že s ňou strhnete aj čast farby. Preto by ste sa mali snažiť nechať vaše tetovanie počas hojenia vkľude a napokoji, neškrabať si ho a neodlupovať ošupané časti pokožky, akokoľvek náročné to môže byť.

Akékoľvek strhnutie pokožky môže totiž znamenať, že to miesto bude oveľa náchylnejšie na blednutie.

Počas tohto štádia je tak môžete tetovanie hydratovať špeciálnymi krémami, ktoré sú na to určené, a ktoré pomáhajú hojenie urýchliť. Krémy, ktoré nemajú jemné zloženie však môžú tetovaniu viac uškodiť, ako pomôcť, preto sa odporúča používať krém, ktorý je určený špeciálne na potreby tetovanej pokožky, ako je napríklad krém Essential 4 Tattoo Eternal Bright, ktorý vďaka svojmu zloženiu nielen pomáha pri hojení nového tetovania, ale zároveň od prvej chvíle bojuje proti jeho vyblednutiu a udržiava ho ako nové.

Počas hojenia však rozhodne nezabúdajte ani na dostatočnú hygienu a udržiavajte ho čisté. Sprchový gél Essential 4 Tattoo a následne aj čistiaci sprej  vaše nové tetovanie ochránia pred baktériami, vďaka čomu zabránia možným infekciám, ktoré dokážu počas hojenia vaše tetovanie trvale poškodiť. Nie len, že baktériami spôsobené vyblednutie je trvalé, v niektorých prípadoch ho môže znehodnotiť úplne či zanechať až jazvy.

 

Essential 4 Tattoo Eternal Bright krémEssential 4 Tattoo Čistiaci sprejEssential 4 Tattoo Sprchový Gél

 

Slnko

Slnko je jednoznačný víťaz všetkých nepriateľov tetovaní, ktoré chcú vydržať ako nové čo najdlhšie. Nič neprispieva k blednutiu viac tetovania ako slnko, preto musíte byť obzlvášť opatrný a tetovanie sa starať zakaždým, ked idete von. Slnečné UV lúče sa totiž nezastavia pred ničím, a neochráni vás ani tričko, blúzka či nohavice. Slnečné UV lúče preniknú do pokožky a postupne budú atrament v nej rozkladať, a ten bude následne blednúť.

Essential 4Tattoo Eternal Bright krém obsahuje prírodnú ochranu pred každodenným slnkom, nemusíte sa preto o svoje tetovanie báť zakaždým, keď vyjdete von. Zároveň však pozor na priame vystavovanie sa slnku a opaľovanie- spálenie tetovanej pokožky zasahuje hlboko dovnútra, a blednutie urýchľuje. Preto keď sa s tetovaním opaľujete, určite si ho natrite minimálne ochranným faktorom SPF 45 a vyššie, a natierajte si ho niekoľkokrát denne.

Pokiaľ je vaše tetovanie nové, najlepšie urobíte, keď sa budete slnku vyhýbať počas prvých 2 až 3 týždnov úplne. Väčšina krémov na opaľovanie totiž obsahuje chemikálie, ktoré sa na nové, čerstvé tetovanie neodporúča dávať a najistejší budete, keď ho pred slnkom úplne zakryjete.

 

Prirodzený proces starnutia

No a na záver, každé tetovanie časom pomaly ale isto bledne. Jednoducho vaše tetovanie starne, a s tým nespravíte nič.

Môžete však tento proces čo najviac spomaliť a oddialiť vyhábaním sa vyššie uvedeným faktorom, ktoré na blednutie tetovania vplývajú a starať sa oň kvalitnou kozmetikou, ktoré je na to určená, a zabezpečí, že vaše tetovanie bude chránené a hydratované po celý čas.

V konečenom dôsledku bude vaše tetovanie totiž vyzerať tak zdravo, ako pokožka pod ním. Zdravá a hydratovaná pokožka tak znamená zdravé a hydratované tetovanie.

 

Zdroj: authoritytattoo.com

Zverejnené 2018-05-10 Zverejnil Tím BeGentleman.sk Životný štýl 1 19139

Podobné články

Krátke boky a dlhé na vrchu: 5 najlepších typov účesov pánskej klasiky

Od quiffu až po francúzsky crop. Nájdite si svoj účes, ktorý bude vyjadrovať vašu osobnosť a vďaka ktorému budete...

Vyberte si najlepší účes podľa typu vašich vlasov

Existuje množstvo vecí, ktoré majú vplyv na to, či vám nejaký typ účesu sedí alebo nie. Tvar vašej tváre je jeden z...

Lookbook: Aké účesy dosiahnete s pomádami Pacinos?

Ubehlo už pár mesiacov, od kedy sme sa s vami podelili o prvý lookbook na našom blogu. Článok, na ktorom ste si mohli...

5 jedál, ktoré bojujú proti vypadávaniu vlasov

Aj vy ste si začali všímať viac vlasov v umývadle, či na hrebeni, počas každodennej tvorby svojho účesu? Nie ste...

Lookbook: Aké účesy dosiahnete s pomádami Mister Pompadour?

Lookbooky sú skvelá vec na zachytenie a šírenie nápadov na rôzne účesy či trendy. Takisto poskytujú aj výbornú...

5 jednoduchých tipov ako dodať vašim vlasom väčší objem

Nie je nič horšie ako ploché a zvädnuté vlasy úplne bez života, ktoré sú buď príliš suché alebo prilíš mastné. Je to...

1 Komentár

  • Majo

    Majo 2018-09-01 Odpovedať

    S tym blednutim z dovodu suchania a otierania koze som si nie isty...
    Tetovanie je predsa pod povrchom koze a kedze sa otiera povrch koze, logicky mi z toho vychadza, ze to nemoze na blednutie tetovania mat ziadny vplyv.

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu