Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Čo spôsobuje lupiny a ako sa ich zbaviť?

Čo spôsobuje lupiny a ako sa ich zbaviť?

Jar sa nám nezadržateľne blíži, avšak smutná štatistika hovorí, že až takmer polovicu všetkých mužov trápi snežná sezóna po celý rok.  Pod snehom myslíme samozrejme biely poprašok vo vlasoch a na ramenách, ktorého sa veľa ľudí napriek snahe nevie zbaviť. 

Lupiny sú v podstate odumreté bunky pokožky, ktoré sa z nej následne odlupujú.  Keďže ide o úplne prirodzený proces, určité množstvo týchto odlúpených častí mŕtvej pokožky vo vlasoch je celkom normálne. 

Problém však je, že u niektorých ľudí sa odlupuje až dvakrát viac týchto buniek, čo následne vyústi do viditeľných lupín vo vlasoch. Nezvyčajný nebýva ani výskyt podráždenia a začervenania na pokožke.

V kombinácii s vyššou tvorbou kožného mazu, ktorý následne upcháva vlasové folikuly sa tak pravdepodobnosť výskytu lupín vo vlasoch, brade či dokonca v obočí  zvyšuje.

 

 

Dobrá správa ale je, že lupiny nie sú nevyriešiteľný problém. Práve naopak, dá sa proti nim celkom úspešne bojovať.

Najjednoduchší spôsob ako sa zbaviť lupín raz a navždy je používať kvalitný denný šampón proti lupinám. Väčšina z nich je špeciálne vytvorená na zníženie rýchlosti rastu buniek, vďaka čomu potom odumierajú pomalšie. Iné šampóny zas obsahujú silné protiplesňové zložky, ktoré účine bojujú proti výskytu kvasiniek tvoriacich sa v mazom upchatých vlasových folikulách.

V niektorých prípadoch môžu byť lupiny aj dôsledkom používania lacných a nekvalitných šampónov alebo stajlingových produktov plných chémie. Tvorba lupín tak môže byť alergickou reakciou na ich zloženie.

Rovnako sa tak môže stať, že lacné a nekvalitné produkty vašu pokožku príliš vysušujú, a tá sa následne šúpe. V takom prípade je vždy lepšie používať šampón, ktorého zloženie je kvalitné, ideálne čo možno najviac prírodné a bez parabénov a sulfátov.

V prípade, že šampóny dlhodobo nepomáhajú, problém môže byť aj v životnom štýle. Ak lupiny vo vašich tvrdohlavo pretrvávajú aj napriek dennému umývaniu kvalitným šampónom, vyskúšajte obmedziť jedlá bohaté na soľ, tuk a cukor. Pomôcť môžu aj aktivity zamerané na zníženie stresu ako jóga, pilates, ľahké cvičenie či obyčajný pohyb na čerstvom vzduchu.

V neposladnom rade treba povedať, že ak nepomáha nič z týchto tradičných a inak spoľahlivých riešení, problém s lupinami môže byť prejavom väčších problémov, ako je napríklad plesňová infekcia. V tomto prípade treba určite navštíviť dermatológa, nakoľko to si už vyžaduje špecializovanú a odbornú liečbu

Hanz de Fuko Natural šampón na vlasyMorgan's šampón na vlasy proti lupinámRecipe for men šampón proti lupinám
Hanz de Fuko Natural šampón na vlasyMorgan's šampón na vlasy proti lupinámRecipe for men šampón proti lupinám
Zverejnené 2019-02-21 Zverejnil Tím BeGentleman Vlasy a stajling 0 2443

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu