Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Kamenec: Čo to je a prečo ho používať?

Kamenec: Čo to je a prečo ho používať?

Ak ste sa už niekedy boli dať oholiť v barbershope tak pravdepodobne viete, že sa o vás dobre postarali a oholenie bolo skutočne fantastické. Horúci uterák, horúca pena, skvelý pocit jemnej pleti po oholení, potretie oholenej pleti kamencom a následné nanesenie voňavého krému či balzamu po holení skutočne vytvára nezabudnuteľný zážitok, ktorý potom väčšina mužov vyhľadáva aj naďalej. Mnoho mužov sa však takisto snaží tento proces zopakovať a vytvoriť ho aj doma, čím si veľakrát úspešne vytvárajú z holenia príjemný rituál, na ktorý sa tešia, čas, ktorý majú vyhradený len sami pre seba. Väčšina mužov však z tohto procesu holenia stále vynecháva ten zvláštny priesvitný kus tehly zvaný kamenec. Prečo je to chyba a prečo by použitie kamenca nemalo chýbať pre čo najlepší pocit z dokonalého oholenia? Čo ten kamenec robí, prečo by sa mal používať a čo to vlastne je? Tomuto kúsku často prehliadaného pomocníka pri holení sa venujeme v tomto článku.

 

Čo je kamenec na holenie?

Takže čo presne je kamenec? Začnime s trochu odbornejším pohľadom. Z chemického hľadiska je kamenec v podstate soľ.  Kamenec pokrýva širokú škálu solí a možnosti jeho využitia sú skutočne rozsiahle, od medicíny cez kozmetiku až po preparovanie zvierat. Najčastejšie sa vyskytuje vo forme kamenca draselného, alebo ako kamenec amonný, ale pre naše potreby sa budeme venovať práve kamencu draselnému. Tento typ soli sa dá nájsť na mnohých miestach na zemi, najčastejšie však pochádza z okolia stredozemného mora.

 

MÜHLE KAMENEC

MÜHLE KAMENEC

 

Prečo používať kamenec po holení ?

Čo toto všetko znamená pre nás mužov, ktorí sa chceme čo najdokonalejšie a čo najhladšie oholiť? V kozmetickom využití pôsobí kamenec najlepšie hneď po oholení, teda ešte pred použitím balzamu alebo krému po holení. Kamenec má antiseptické a antibakteriálne účinky, vďaka ktorým dokonale vyčistí a dezinfikuje akékoľvek drobné ranky a poranenia oholenej pleti. Práve vďaka týmto vlastnostiam sa kamenec v kozmetike používa aj ako prírodný deodorant. V prípade, že sa nejedná len o drobné poranenie, ale aj o porezanie od žiletky, kamenec aktívne pôsobí proti krvácaniu a vďaka krvnému zrážaniu dokáže krvácanie efektívne potlačiť. K tomu všetkému má soľ ešte aj prirodzene sťahujúce vlastnosti, takže použie kamenca po holení zbaví pleť prebytočnej vlhkosti a mastnoty, vďaka čomu zanechá pleť dokonale napnutú. Vaša pleť tak bude po oholení dokonale vyživená a jemná, čo oceníte určite nielen vy, ale aj vaša partnerka.

 

PRORASO KAMENEC 100G

PRORASO KAMENEC 100G

 

Ako sa kamenec po holení používa?

Čo sa týka vzhľadu, kamenec má väčšinou bielu až kryštálovo-priesvitnú farbu a okrúhly alebo obdĺžnikový tvar vo forme tehly. Niekedy sa dá pre jednoduchosť použitia nájsť aj v balení pripomínajúcom guličkový deodorant. Samotné použitie je jednoduché: zľahka navlhčite tvár (alebo kamenec samotný) po oholení a pár pohybmi si vtrite kamenec do čerstvo oholenej pleti. Nechajte ho pôsobiť po dobu 30 až 60 sekúnd pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu, obzvlášť ak ste sa počas holenia poranili alebo porezali. Následne si tvár prepláchnite, jemne osušte a naneste váš obľúbený balzam po holení.

 

MÜHLE STYPTIC PENCIL KAMENEC

MÜHLE STYPTIC PENCIL KAMENEC

 

Keď to všetko zhrnieme, kamenec je súčasťou holenia a jeho použitie je jednoduché tak vo svojej forme ako aj funkcii. Jeho výhody sú však veľké a poskytujú skutočne dobrý dôvod na to, aby ste ho počas holenia začali používať aj vy. Konieckoncov, kamenec sa používa už storočia a aj naďalej zostáva hodnotným a nenahraditeľným kúskom nielen pre samotné dokonalé oholenie, ale aj pre ten skvelý pocit z neho.

  

Zdroj: shaving-shack.com

Zverejnené 2017-02-16 Zverejnil Tím BeGentleman.sk Holenie 1 10922

Podobné články

Ako si vybrať klasický strojček na holenie

Pamätám si, keď som prvýkrát začal uvažovať nad kúpou klasického strojčeka na holenie. Bol som unavený z večne...

4 tipy pre lepšie oholenie

Milióny mužov po celom svete denno-denne trápia problémy s podráždením pokožky počas holenia. Ak medzi nich patríte...

Ako čistiť a starať sa o štetku na holenie

Starostlivosť o štetku môže jej životnosť predĺžiť, ale aj skrátiť. Samozrejme, že životnosť závisí najmä od výrobnej...

Ako si vytvoriť dokonalú penu na holenie

Množstvo ľudí považuje holenie za nevyhnutné zlo a nevie si ho dostatočne užiť, či spraviť z neho rituál. Jeden z...

Ako sa správne oholiť 1: Príprava pred holením

Pre väčšinu mužov je holenie neskutočne otravná činnosť, ktorú ale musia robiť každý (druhý, tretí..) deň. Žijeme v...

1 Komentár

  • vlado

    vlado 2019-10-10 Odpovedať

    Len pre úplnosť kamenec je potassium aluminium sulfate, síran draselno-hlinitý – KAl(SO4)2 · 12H2O (Potassium alum.) Áno je tam tiež hliník ako aj v iných dezodorantoch.

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu