Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Všetko čo potrebuješ vedieť o farbení brady

Všetko čo potrebuješ vedieť o farbení brady

Brada je už dlhé roky symbol mužnosti a sily. Kým v minulosti pôsobila rebelantsky až divoko, dnes je považovaná za základ moderného a štýlového výzoru. Za posledné roky prešli brady mnohými trendmi, medzi ktoré sa radí aj farbenie.

Farbenie brady je niečo, čo najmä v zahraničí podstupuje veľké množstvo mužov, no len málo z nich sa k tomu priznáva. Je to však úplne bežný kozmetický zákrok, ktorý môžete podstúpiť aj vy v prípade, že chcete svoju bradu jemne oživiť.

 

Pre koho je farbenie brady vhodné?

Farbiť bradu si môže úplne každý, kto chce, aby bola jeho tvár výraznejšia alebo trochu iná. Vo väčšine prípadov však tento kozmetický zákrok podstupujú muži, ktorým brada začína šedivieť. V tomto prípade sa môže stať, že muž vyzerá o niečo staršie na svoj vek, čomu sa chce vyhnúť v dnešnej dobe snáď každý. Farbenie je tak jednoduchou a rýchlou alternatívou, ako si udržať mladistvý vzhľad.

Bradu si však farbia aj muži, ktorí chcú experimentovať a staviť na odlišný odtieň od toho, ktorý doteraz mali, či tí, ktorí majú o niečo redšiu bradu a farbou ju dokážu zvýrazniť a opticky vyplniť.

Okrem toho však existuje aj relatívne veľká skupina pánov, ktorých brada má iný odtieň, ako ich vlasy. Väčšinou je svetlejší, vo výnimočných prípadoch spôsobených genetickou náhodou, dokonca ryšavý.

  

 

Doma či v barbershope?

Ak ste sa rozhodli, že by ste si bradu chceli nafarbiť, ostáva vám už len výber toho, kde túto zmenu podstúpite. Bradu je možné nafarbiť si doma a to pomocou špeciálnych farieb na bradu. Tie sú svojim zložením iné, ako farby na vlasy, ktoré môže byť vďaka hrubšej pokožke skalpu hlavy agresívnejšie. Dôležité je však podotknúť, že ten najlepší odtieň pre vás, ktorý vytvorí prirodzený vzhľad, dokáže vybrať najmä odborník.

Najlepšie urobíte, ak stavíte na farbenie v profesionálnom salóne či barbershope, kde vám barber vysvetlí, ktorý odtieň bude pre vás ten najlepší, a ktorý sa vám bude hodiť. Pri tomto farbení je totižto veľmi dôležité dosiahnuť prirodzený vzhľad. To sa vám doma podariť nemusí.

Ak sa vám však nechce kvôli farbeniu brady merať cestu do najbližšieho barbershopu, vďaka moderným farbám na bradu zvlánete farbenie aj doma v kúpeľni. Základom pri vyberaní správneho odtieňu je váš pigment, odtieň pokožky a farba vlasov. Farby na bradu totiž reagujú s vašim prirodzeným pigmentom. Vo všeobecnosti platí, že ak ste bledší typ, mali by ste si zvoliť bledšiu farbu, aj ak chcete dosiahnuť zafarbenie do tmava. A naopak, pokiaľ ste tmavší typ a chcete ešte tmavšiu bradu, môžete siahnuť po tmavých odtieňoch. V praxi totiž bledšiemu človeku aj svetlejšia farba chytí na tmavo, kým tmavšia farba bude vyzerať úplne neprirodzene.

Ďalšou alternatívou farbenia brady sú takzvané dočasné farby na bradu. Tie sú charakteristické svojou jednuchou aplikáciou, pretože ich netreba riediť s peroxidom. Jednoducho ich nanesiete priamo na bradu a necháte poôsobiť. Pri dočasných rovnako ako aj klasických farbách na bradu zároveň platí, že čím dlhšie necháte farbu pôsobiť, tým tmavšiie vašu bradu zafarbí.

 

Rada na záver

Pri farbení brady je dôležité myslieť nielen na prirodzený konečný vzhľad, ale taktiež na to, že pokožka na tvári je veľmi citlivá, a preto, ak stavíte na domáce farbenie, môže dôjsť k alergickej reakcii. Preto je vždy si vždy prečítať zloženie farby a postupovať podľa inštrukcií uvedených na obale, či priložených ku farbe.

Farbenie brady je dnes bežnou záležitosťou, ktorú podstupujú mnohí muži na celom svete s cieľom dosiahnuť mladistvý a pekný vzhľad. Ak túžite po takom niečom aj vy, farbenie stojí rozhodne za vyskúšanie.

 

Autorka článku: Naďa Černá

 

 

  

 

 

 

 

Zverejnené 2019-09-08 Zverejnil Naďa Černá Brada 0 1135

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu