Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Tipy pre lepšie oholenie nielen tváre

Tipy pre lepšie oholenie nielen tváre

Ak už vieš, čomu sa máš pri holení vyhnúť, je čas zistiť, čo ti pri holení pomôže mať čo najlepší výsledok. Častokrát práve malé zmeny môžu viesť ku hladšiemu a príjemnejšiemu oholeniu a celkovému zážitku z holenia.

 

Nezabudni dostatočne navlhčiť tvár

Voda by mala byť veľmi dôležitou súčasťou každého holenia. Dostatočné navlhčenie tváre ti pomôže zmäkčiť pokožku, fúzy, otvoriť póry vďaka čomu bude holenie príjemnejšie a nepoškodzuje tvoju pokožku. Voda je dôležitá nielen pred holením, ale aj počas holenia, kedy zabezpečuje spolu s penou na holenie lepšie kĺzanie žiletky po tvári, ale tiež po holení, kedy ti zase pomôže studená voda uzavrieť malé ranky vzniknuté počas holenia.

 

Sprcha pred holením ti pomôže

Ideálny čas na holenie je ihneď po sprche, keď sú fúzy aj pokožka dostatočne hydratované a zmäkčené. Vďaka tomu už nemusíš dodatočne zvlhčovať tvár teplým uterákom a vodou, a tak môžeš ísť ihneď na vec. Ak ti vyhovuje holenie priamo v sprche, tak dotoho. Každú ušetrenú minútu pri tvojom rannom rituáli môžeš využiť na dôležitejšie činnosti, ako napríklad vrátiť sa na malú chvíľku do postele a byť neodolateľný pre svoju partnerku ;)

 

Ak máš problém s akné

Pri problémoch s akné odporúčame nechať si narásť bradu a vyhnúť sa tak holeniu, ktoré môže akné ešte viac podráždiť. Ak to však nie je možné, určite používaj iba prírodnú kozmetiku určenú pre citlivú pleť. Taktiež by som zvážil kúpu klasického strojčeku, ktorý je šetrnejší k pokožke ako viacčepeľové žiletky. Jedna ostrá žiletka nedráždi pokožku tak ako viac čepelí za sebou a oholenie je hladšie a príjemnejšie. Na žiletku v žiadnom prípade netlač, naopak využiť prirodzenú váhu žiletky a jemnými pohybmi prechádzaj po tvári.

 

 

Vždy maj na tvári penu na holenie

Kvalitná pena na holenie nie je iba marketingový ťah. Bola vyvinutá tak aby ti pomohla lepšie, rýchlejšie a hladšie odstrániť ochlpenie a zabraňuje zarastaniu chlpov, ktoré vzniká pri povytrhnutiu chlpu z pokožky a následnému zarasteniu pod pokožku pri hojení. Ak prejdeš po jednom mieste žiletkou raz, druhýkrát už neprechádzaj, dokým si tam znovu nedáš penu. Viem je to možno mierne otravné, ale môžeš veriť, že ti to pomôže vyvarovať sa problémom.

 

Pomôž si natiahnutím pokožky

Vďaka natiahnutiu pokožky tváre sa oholíš hladšie a kvalitnejšie aj na miestach, ktoré sú ťahšie dosiahnuteľné. Tým že oblasť okolo ohryzku, na hrane čelusti a v okolí úst je nerovná a tak je ťažšie oholiteľná žiletkou, ktorá je rovná, použite natiahnutie pokožky pre lepšie a pohodlnejšie oholenie. Vyvarujete sa tak prípadným poraneniam a vaša tvár bude oholená hladšie a dôkladnejšie.

 

Používaj aftershave

Používaním aftershavu predídeš veľa problémom s podráždením, alebo následovným vyhádzaním sa na pokožke. Obsahujú zložky, ktoré ti pomôžu pri hojení a obnove narušenej pokožky z holenia, ale aj predísť podráždeniu pokožky, ktoré sa môže prejaviť po dni až dvoch od holenia. Záleží na tebe či preferuješ vodu, balzam po holení alebo kolínsku vodu. Nájdi si tú, ktorá ti vyhovuje najviac, a používaj na každom mieste, ktoré si oholíš. Ak máš aj napriek použitiu aftershavu pocit, že tvoja pokožka je súchá, použi aj hydratačný krém.

Zverejnené 2019-09-15 Holenie 0 955

Podobné články

Ako si vybrať klasický strojček na holenie

Pamätám si, keď som prvýkrát začal uvažovať nad kúpou klasického strojčeka na holenie. Bol som unavený z večne...

Ako čistiť a starať sa o štetku na holenie

Starostlivosť o štetku môže jej životnosť predĺžiť, ale aj skrátiť. Samozrejme, že životnosť závisí najmä od výrobnej...

Ako sa správne oholiť 3: Starostlivosť po holení

V poslednom článku série “Ako sa správne oholiť” sa zameriame na starostlivosť po samotnom oholení, pričom nezáleží...

Ako si vytvoriť dokonalú penu na holenie

Množstvo ľudí považuje holenie za nevyhnutné zlo a nevie si ho dostatočne užiť, či spraviť z neho rituál. Jeden z...

Ako sa správne oholiť 2: Holenie

Napriek tomu, že väčšina mužov sa holí viackrát do týždňa, nie vždy je ich technika správna, čo im môže spôsobovať...

Kamenec: Čo to je a prečo ho používať?

Ak ste sa už niekedy boli dať oholiť v barbershope tak pravdepodobne viete, že sa o vás dobre postarali a oholenie...

Ako sa správne oholiť 1: Príprava pred holením

Pre väčšinu mužov je holenie neskutočne otravná činnosť, ktorú ale musia robiť každý (druhý, tretí..) deň. Žijeme v...

Jednoduchý návod ako sa vyznať v štetkách na holenie

Dokonalé oholenie začína vytvorením dokonalej peny, čo zase začína s dokonalou štetkou na holenie. Kvalitná štetka...

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu