Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
5 najlepších pánskych účesov na stužkovú

5 najlepších pánskych účesov na stužkovú

Obdobie stužkových slávností sa spolu s koncom kalendárneho roka približuje. Muži si okrem správneho obleku musia vybrať aj správny účes. Na to, aby ste vyzerali na svojej stužkovej čo najlepšie, je potrebné staviť na správny strih. My sme pre vás vybrali päť najlepších účesov, ktoré sú trendy. 

Vo väčšine prípadov sú skôr ženy tie, ktoré riešia šaty, mejkap či účesy dlhé mesiace pred samotnou spoločenskou akciou. Stužková je však veľkým míľnikom v živote každého človeka. To je aj dôvod, prečo nielen ženy, ale aj samotní muži premýšľajú nad tým, čo si oblečú a ako si nastajlujú svoje vlasy. 

Premýšľate aj vy, čo s vlasmi na stužkovú? Výber je naozaj široký. Spoľahnúť sa môžete ako na jednoduchosť, tak aj na zložitejší strih, ktorý bude treba špeciálne upraviť. 

Jednoduchosť sa nosí

(Link: https://www.instagram.com/p/ByTdFmbpgkM/

Začnime základom a úplne najjednoduchším účesom. Muži majú výhodu v tom, že aj keď je stužková veľkou slávnosťou, môžu staviť na jednoduchosť. Takýto strih netreba nijako špeciálne upravovať, stačí si hlavu pred samotnou stužkovou umyť. 

Krátky jednoduchý strih je vhodný pre skoro každého muža. Dokáže totižto skvelo zvýrazniť výrazné ostré mužské rysy tváre. Inak povedané, tvár bude omnoho výraznejšia, pretože ju nebude zatieňovať samotný účes. 

Treba si však dávať pozor. Nie každému sa tento strih hodí. Preto, ak ste ešte nikdy takto krátke vlasy nemali, rozhodne neexperimentujte. Riskovať sa síce oplatí, no v tomto prípade by ste mali staviť skôr na istotu. 

Zo známych osobností si tento strih zamilovali napríklad Zayn Malik, Tom Hardy či v minulosti Zac Efron. 

Výhody: 

 •       Vlasy sú jednoduché na údržbu
 •       Pred samotnou udalosťou nie je potrebné ich nijako špeciálne upravovať
 •       Tento účes zvýrazní tvár

Nevýhody: 

 •       Strih sa nemusí hodiť úplne každému 

Účes s cestičkou naboku


(Link: https://www.instagram.com/p/BVFVp-hBtJq/ ) 

Tento účes, známy aj pod názvom “side parted haircut”, je obľúbený ako na spoločenské akcie, tak aj na bežné nosenie. Dnes ho na mužoch môžeme vídať stále viac a viac. Niet sa ani čomu čudovať. Je to atraktívny a veľmi obľúbený strih. 

Účes je vhodný pre mužov, ktorí majú dlhšie vlasy. Na jeho vytvorenie stačí zopár prípravkov ako gél alebo lak. Netreba to však s nimi prehnať. V tom prípade by ste dosiahli skôr “ulízaný” vzhľad. Ten však z módy vyšiel už pred niekoľkými rokmi. Pri tomto druhu účesu si nezabudnite vlasy rozdeliť na dve časti. Nie však v strede, ale na jednom z bokov. 

Tento typ účesu nájdete v mnohých prevedeniach. Niektorí muži si dávajú boky vyholiť úplne, iní stavia na kratučké vlasy a ďalší si zas nechajú na bokoch dlhšie vlasy. Výber je na vás. Príprava takéhoto účesu vám zaberie trochu viac času, ako pri prvom, no rozhodne to stojí za to. Pred stužkovou si však určite párkrát vyskúšajte jeho prípravu. 

Týmto účesom je známy napríklad spevák Justin Timberlake. 

Výhody: 

 •       Účes sa hodí snáď každému
 •       Jednoduchá príprava
 •       Dĺžku vlasov po bokoch si môžete nechať dlhú podľa vlastných preferencií

Nevýhody: 

 •       Pre tento účes je dôležité mať dlhšie vlasy. 

Klasika, ktorá neomrzí 


(Link: https://www.instagram.com/p/BrN7iRhAfd5/ ) 

Dajme si teraz trochu klasiky. Trendy z minulých rokov sa vracajú a účesy nie sú iným prípadom. Tak ako si dnes obliekame oblečenie, ktoré bolo obľúbené v minulosti, vyberáme si tak aj účesy. Jednou z klasík je aj strih s názvom “The Pompadour”. Tento strih je dnes veľmi obľúbený najmä medzi mužmi, ktorí vyznávajú elegantný štýl a klasiku. 

Pre slávnosť ako je stužková, môže byť takýto účes naozaj skvelou voľbou. Dôležité je však, aby ste mali dlhšie vlasy. Tie si následne len vysušíte pomocou fénu, ktorý im dá objem. Nezabudnite vlasy zafixovať, aby vydržali celú noc. 

Strih je vhodný ako s dlhšími vlasmi po stranách, tak aj s kratšími. Výber je na vás. Dôležité je však vlasy správne nastajlovať. To môže trvať trochu dlhšie. 

Milovníkom tohto účesu bol niekedy aj Bruno Mars. 

Výhody: 

 •       Elegantný účes, ako stvorený na stužkovú slávnosť
 •       Vhodný pre každý typ tváre

Nevýhody: 

 •       Dlhšia príprava 

Účes Slick Back


(Link: https://www.instagram.com/p/BfekDTCgimE/ )

Pri elegantných účesoch ešte ostaneme. Jedným z nich je aj účes známy pod názvom “slick back”. Tento účes je vhodný snáď pre každého muža s dlhšími vlasmi, ktorý potrebuje vlasy pripraviť rýchlo a jednoducho. Pri vytváraní totižto nestrávite v kúpeľni dlhé hodiny. 

Rovnako ako účes predtým, tak aj tento má svoju históriu a už v minulosti si prešiel svojou zlatou érou. Dnes sa vracia späť a to v plnej sile. Pri jeho príprave máte úplne voľné ruky. Sami si vyberáte, ako bude na konci vyzerať. 

Dávajte si však pozor. Vlasy musia mať aj objem a nemali by byť príliš ulízané. Vtedy by mohol účes vyzerať neprirodzene a rozhodne nie pekne. 


(Link: https://www.instagram.com/p/B1zHoHsFHOD/

Zo známych osobností tento účes miluje známy herec Jake Gyllenhaal, ktorému sa veľmi hodí. Svoje vlasy takto nosí upravené už niekoľko rokov. Okrem neho si však tento štýl zamiloval aj známy spevák G-Eazy. 

Výhody:

 •       Jednoduchá príprava
 •       Vhodný pre mužov s dlhšími vlasmi
 •       Vhodný pre mužov, ktorí nechcú prípravou zabiť dlhý čas v kúpeľni

Nevýhody:

 •       Nemusí sa hodiť každému
 •       Potrebné sú aspoň stredne dlhé vlasy

Účes Faux Hawk


(Link: https://www.instagram.com/p/BhqprIyFvXf/ )

Z uhľadených účesov sa presunieme na niečo trochu viac divoké. Účes známy pod názvom Faux Hawk pozná snáď každý z nás. Je to veľmi obľúbený účes s krátkymi vlasmi po bokoch. Naopak, vrch vlasov je dlhší a upravený dohora. 

Kým pre niekoho môže byť tento strih nevhodný na udalosť ako stužková, pre dnešnú dobu je to perfektná voľba vhodná snáď na každú spoločenskú akciu. Pri vytváraní Faux Hawk je dôležité sústrediť sa najmä na dlhšie vlasy. Tie musíte správne upraviť pomocou laku na vlasy, tužidla alebo gélu. 


(Link: https://www.instagram.com/p/Bz0I1luBg8E/

Dávajte si pozor, aby ste vlasy nesmerovali do stredu a nespravili zo štýlového účesu rockový účes deväťdesiatych rokov. Dĺžka vlasov po bokoch by mala byť kratučká, no nemali by byť úplne vyholené. 

Snáď najväčšou výhodou tohto účesu je to, že si ho môže dovoliť každý muž bez ohľadu na dĺžku vlasov. Hodí sa ako na kratšie, tak aj na dlhšie. Pre mužov s oválnou alebo dlhšou tvárou sa hodí Faux Hawk s kratšími vlasmi. Naopak, pre mužov so širšou tvárou je vhodný účes s vlasmi dlhšími. 

Zo známych osobností si tento účes zamilovali napríklad Zac Efron či David Beckham. 

Výhody:

 •       Vhodný pre každú dĺžku vlasov
 •       Štýlový a trendy účes
 •       Jednoduchá príprava

Nevýhody:

 •       Ak túžite po perfektnom Faux Hawk účese, mali by ste navštíviť zdatného barbera, ktorý vám takýto účes vyčaruje. 

Pár slov na záver

Deň stužkovej slávnosti je pre každého významným dňom, na ktorý bude spomínať do konca svojho života. Výber správneho oblečenia a účesu je súčasťou celkovej prípravy na tento deň. Nemusíte sa však báť a byť pod stresom. Vyberte si to, čo sa páči vám a čo preferujete vy. 

Stužková je síce významnou udalosťou, no znesie snáď každý účes, ktorý si vyberiete. Vyberajte s rozumom, no hlavne s vedomím toho, že vy sa musíte cítiť dobre. 

Autorka článku: Naďa Černá

 

 

Zverejnené 2019-10-24 Zverejnil Naďa Černá Vlasy a stajling 0 4754

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu