Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Tmavé kruhy pod očami? Takto sa ich zbavíte!

Tmavé kruhy pod očami? Takto sa ich zbavíte!

Tmavé kruhy pod očami trápia veľkú časť populácie. Často sa objavujú z nedostatku spánku či oddychu, no mnohokrát aj z iných príčin. Zbaviť sa ich je ťažké a občas sa zdá, že nemožné. Existuje však zopár trikov, vďaka ktorým dáte kruhom pod očami zbohom.

 

Z čoho vznikajú?

Je niekoľko dôvodov, prečo sa tmavé kruhy objavujú pod očami. Tým najčastejším je nedostatok spánku či dlhé ponocovanie. To sa na pokožke odrzkadlí práve v tomto smere. Pokožka pod očami je totižto veľmi tenká a jemná. Je preto omnoho viac náchylná na zmeny, ktoré sa dejú v našom tele. Dokonca, pod očami sa človeku najčastejšie objavujú aj prvé vrásky.

 

 

Ak sa vám tento problém objavil práve z nedostatku spánku, do pár dní väčšinou zmizne. Treba však zaradiť kvalitný, minimálne 8-hodinový spánok.

Ďalším dôvodom môže byť alergia. Cievy sa v tomto prípade rozťahujú a je ich vidno. Ako sme spomenuli, pokožka pod očami je tenká, neobsahuje toľko tuku. To je aj dôvod, prečo cievy vidno.

Kruhy pod očami môže spôsobovať aj nádcha a plný nos. Na tvári však môžu byť aj kvôli genetike. Proti nej sa ale bojovať nedá.

 

Dostatok spánku

Kruhy pod očami sa najčastejšie objavujú práve z nedostatočného alebo nekvalitného oddychu. Ak máte podobný problém aj vy, mali by ste si naordinovať dostatok spánku. Osemhodinový či dlhší spánok vám vie tento problém vyriešiť.

S nedostatkom spánku sa spájajú aj opuchnuté oči. Proti nim môžete efektívne bojovať studenými lyžicami. Tie dajte na pár minút do chladničky a následne priložte na oči.

 

 

Zmeňte životosprávu

Ak sa vám kruhy objavili len tak, z ničoho nič, a spánku máte dosť, problémom môže byť životospráva. Nedostatočný prísun živín a minerálov, nesprávna hydratácia tela či fajčenie sú často spojené s problémom v oblastiach očí.

Zdravý životný štýl je odpoveďou a riešením na všetko. Ak chcete byť zdraví a dobre vyzerať, začnite pravidelne cvičiť a jesť. Nezabúdajte na niekoľko porcií ovocia a zeleniny denne.

 

Správna kozmetika

Samozrejme, dnes na trhu nájdete desiatky kozmetických prípravkov, ktoré dokážu s kruhmi zatočiť. Využiť môžete krémy, gély alebo aj masky pod oči. Tieto výrobky majú často chladivý a regeneračný účinok. Vedia vás tak zbaviť aj opuchnutých očí.

Výber je na vás. Mnohé krémy bojujúce proti tomuto problému často bojujú aj proti vráskam a eliminujú ich výskyt. V jednom produkte tak získate veľké množstvo výhod.

 

 

Vyskúšajte domáce prostriedky

Existujú aj rady starej matere, ktoré sú často na nezaplatenie. Veľmi obľúbeným trikom sú napríklad čajové vrecúška z čierneho čaju. Vylúhované vrecká nechajte vychladnúť a priložte ich na oči. Počkajte 10 minút a následne si tvár opláchnite vlažnou vodou. Triesloviny obsiahnuté v čiernom čaji zbavia oči opuchu a antioxidanty zas tmavých kruhov.

Staré známe sú studené plátky uhorky. Tie zmierňujú opuch a pomocou látok vás dokážu zbaviť aj tmavého zafarbenia pod očami.

To, čo vám pomôže proti kruhom pod očami, je jemná masáž očného okolia. Vďaka tomu, že krv bude v okolí očí prúdiť, sa odstraňuje tmavé zafarbenie z ciev. Masírovať môžete pokojne pomocou mandľového oleja. Dávajte pozor, aby sa vám ale nedostal do očí.

 

 

Keď to má na svedomí genetika

V prípade genetiky je potrebné zmieriť sa s týmto problémom. Neexistuje nič, čo by vám kruhy odstránilo. Tmavé zafarbenie je pre pokožku v tomto prípade bežné. Dá sa však proti tomu tak trochu bojovať. Kruhy si môžete zakryť pomocou kvalitného mejkapu, ktorý bude vyzerať prirodzene.

Veľké množstvo mužov však mejkapy odmieta, a preto sa jednoducho uspokoja so svojim vzhľadom. Geneticky dané kruhy pod očami však často nebývajú tak tmavé ako tie, ktoré sa spájajú s vyššie uvedenými problémami.

 

 

 

zdroj: Pinterest.com

Zverejnené 2020-01-28 Vzhľad 0 723

Podobné články

Ako sa starať o suchú a citlivú pokožku

Starostlivosť o pokožku je základom ako pre ženy, tak aj pre mužov. Používanie správnych kozmetických výrobkov,...

Trendy pánskych účesov v roku 2020

Každý rok je iný. Každý taktiež so sebou prináša rôzne trendy. Medzi nimi sú aj trendy pánskych účesov a nových typov...

5 najlepších pánskych účesov na stužkovú

Obdobie stužkových slávností sa spolu s koncom kalendárneho roka približuje. Muži si okrem správneho obleku musia...

Čo je to sea salt sprej a prečo ho používať?

Štýlový účes, ktorý pôsobí beznámahovým dojmom je ťažké dosiahnuť, pretože väčšinou znamená vynaloženie obrovského...

Ako sa starať o problematickú a mastnú pleť?

Pokožka na tvári je veľmi citlivá a na zmeny reaguje takmer okamžite. Práve to je dôvod, prečo je potrebné starať sa...

Návod ako sa starať o svoju pleť v zime pre moderného muža

Chladné počasie, silný a studený vietor a nízka vlhkosť vzduchu sú v zime najväčšími nepriateľmi vašej pleti a...

Ako sa holiť v prípade, že trpíte na akné: Kompletný sprievodca

Akné samé o sebe je veľmi zlé a nepríjemné ochorenie pleti, na ktoré môže trpieť v určitom bode svojho života až 80%...

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu