Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Ako sa starať o suchú a citlivú pokožku

Ako sa starať o suchú a citlivú pokožku

Starostlivosť o pokožku je základom ako pre ženy, tak aj pre mužov. Používanie správnych kozmetických výrobkov, pravidelné čistenie a hydratácia by mali byť rutinou, ktorú opakujete každý jeden deň bez ohľadu na typ pokožky. Každá pokožka je iná a každá potrebuje aj inú starostlivosť.

Jedným z typov je aj suchá a citlivá pokožka. S touto pokožkou sa potýkajú mnohí. Správna starostlivosť je niekedy veľmi ťažká. Aj napriek tomu to však ide. Dnes sme si tak pre vás prichystali zopár rád a trikov pre tento typ pokožky.

 

 

Čo spôsobuje suchú a citlivú pokožku?

Na začiatok je dobré vedieť, čo vlastne suchú pokožku spôsobuje a či sa jej dá zbaviť. Suchý typ kože môžu spôsobovať agresívne kozmetické výrobky, nesprávna starostlivosť, studené počasie, nesprávne stravovacie návyky či nedostatočný pitný režim. Ak máte suchú pokožku práve kvôli týmto dôvodom, dobrou správou je, že sa jej môžete zbaviť ak zmeníte svoj životný štýl a návyky.

Suchú a citlivú pokožku však môžete aj zdediť alebo sa môže objaviť až po rokoch z dôvodu starnutia. V tomto prípade sa takéhoto typu nedá zbaviť a musíte sa s ňou naučiť správne zaobchádzať. Bojovať proti nej je totižto zbytočné.

 

Bez hydratácie to nepôjde

Keďže v tomto prípade ide najmä o suchý typ pokožky, je dôležité pravidelne ju hydratovať. Vašim najlepším priateľom by mal teda byť krém so silným hydratačným účinkom. Takýto krém sa dostane hlboko do pokožky a nezostane len na jej povrchu. Vďaka tomu si vie prípravok urobiť svoju prácu a pokožka je vyživená na niekoľko hodín.

Kým nájdete správny hydratačný krém, môže to nejaký čas trvať. Je potrebné skúšať rôzne krémy, kým prídete presne na ten, ktorý vám sadne. Niektoré môžu byť hustejšie, iné redšie. Nie je však pravidlom, že práve hutný a hustý krém je lepší a lepšie hydratuje ako ten redší. Dôležité je samotné zloženie a látky, z ktorých sa prípravok skladá. Tie robia najdôležitejšiu úlohu.

Ak sa pýtate, či zvoliť krém nočný a denný alebo len univerzálny, je to na vás. Mnohé hydratačné krémy sú univerzálne a môžete ich mať ako počas dňa, tak aj počas noci.

  

 

Netreba však zabúdať, že so suchou pleťou často ruka v ruke prichádza aj citlivosť. Krém by mal obsahovať aj SPF minimálne 15. To vás ochráni pred slnečným žiarením. Ochrana proti UV lúčom je dôležitá ako v lete, tak aj na jeseň či v zime. Lúče dokážu preniknúť aj cez husté mračná či počas sychravého počasia. Netreba ich podceňovať.

Pri pokožke na ostatných častiach tela je dobré voliť hydratačné telové mlieka. Používajte ich pravidelne. Stačí raz za deň, po sprche pred spaním. V noci mlieko dostatočne pokožku vyživí a postará sa o ňu.

Recipe for men hydratačný pleťový krém s SPF 15 ochranným faktoromBlind Barber hydratačný pleťový krémBaxter of California zmatňujúci hydratačný pleťový krém

Recipe for men hydratačný pleťový krém

s SPF 15 ochranným faktorom

Blind Barber hydratačný pleťový krém

Baxter of California zmatňujúci hydratačný

pleťový krém

 

Pri hydratácií ešte chvíľu zostaneme. Mnohí často zabúdajú na jeden fakt. Hydratovať nestačí len zvonka. Dôležité je aj hydratovanie zvnútra. Práve preto nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Suchá pokožka je často odrazom nedostatočného pitného režimu.

 

Pokožku správne chráňte

Nízke teploty suchej a citlivej pokožke príliš nepomáhajú. Práve preto by ste si ju mali počas zimy chrániť vrstvami oblečenia. V rámci tela je pomerne jednoduché pokožku skryť. Iné to je pri tvári. Nezabúdajte na nosenie čapice a šálu. Ten vám vie zakryť dostatočne veľkú časť.

Naopak, ani leto nie je pre pokožku úplne jednoduchým obdobím. Neustále slnečné žiarenie, teplo a poprípade slaná či chlórová voda sú doslova ničiteľmi krásnej pokožky. Preto je potrebné starať sa o ňu správnymi prostriedkami.

 

 

Samozrejmosťou sú opaľovacie krémy. Nezabúdajte na dostatočne vysoký UV faktor. V prípade krémov na tvár vyberajte ešte vyššiu ochranu. Pokožka na tvári je veľmi citlivá a náchylná na vysušenie a tvorbu vrások.

Hneď ako sa okúpete v bazéne alebo mori, sa osprchujte sladkou vodou a následne sa nakrémujte. Môžete zvoliť telové mlieko alebo mlieko po opaľovaní s hydratačným účinkom. Doprajete pokožke tak správny odpočinok.

 

Čistiace prostriedky musia byť jemné

Čistenie pokožky je dôležité a malo by byť pravidelné. Pri čistení je však dôležité vyberať si správne prostriedky. Micelárna voda je najlepším prípravkom na odstránenie nečistôt, no popravde, je aj pomerne silná. Preto skúste nájsť takú, ktorá je vhodná pre citlivú a suchú pokožku. Takáto micelárna voda je väčšinou založená na báze oleja a pri čistení hneď aj hydratuje.

Hanz de Fuko jemný čistiaci pleťový gélRecipe for men čistiaci pleťový gélBlind Barber čistiaci gél na tvár
Hanz de Fuko jemný čistiaci pleťový gélRecipe for men čistiaci pleťový gél

Blind Barber čistiaci gél na tvár

 

Druhým, skvelým čistiacim prostriedkom celého tela, je peeling. Ten môžete používať 1 - 2-krát týždenne. Pri citlivej a suchej pokožke si však dávajte pozor. Rovnako ako micelárna voda, aj peeling musí byť špeciálne pre váš typ pokožky. Nesmie byť príliš drsný, pretože by mohol spraviť viac škody ako úžitku.

 

 

Pri sprchovacom géle alebo kréme si vyberajte hydratačné výrobky. Tie často obsahujú olejovú zložku a ďalšie dôležité látky, ktoré vedia efektívne bojovať proti suchej pokožke. Príjemne ju hydratujú a starajú sa o ňu.

 

Zbavte sa nesprávnych návykov

To, čo dokáže spôsobovať suchú a citlivú pokožku, je aj používanie agresívnych kozmetických prípravkov, nadmerné používanie kozmetiky alebo fajčenie. Toto všetko sú zlé návyky, ktoré spôsobujú problémy.

V prípade, ak túžite po krásnej a vyživenej pokožke, budete musieť vymeniť kozmetické prostriedky. Pravidelne ich taktiež meňte, pretože pokožka si na ne vie zvyknúť. Obmedziť by ste mali aj fajčenie, a to buď na minimum alebo úplne. Kvôli fajčeniu je pokožka často vysušená a dochádza k omnoho rýchlejšiemu starnutiu a tvorbe vrások.

 

 

zdroj: Pinterest.com

Zverejnené 2020-01-28 Zverejnil Tím BeGentleman Vzhľad 0 405

Podobné články

Tmavé kruhy pod očami? Takto sa ich zbavíte!

Tmavé kruhy pod očami trápia veľkú časť populácie. Často sa objavujú z nedostatku spánku či oddychu, no mnohokrát aj...

Trendy pánskych účesov v roku 2020

Každý rok je iný. Každý taktiež so sebou prináša rôzne trendy. Medzi nimi sú aj trendy pánskych účesov a nových typov...

Ako si vybrať správny účes podľa typu tvojej tváre

Rovnako ako oblečenie, ani všetky účesy nepasujú každému. Avšak na rozdiel od oblečenia, zlý účes si tak jendoducho...

Všetko čo potrebuješ vedieť o farbení brady

Brada je už dlhé roky symbol mužnosti a sily. Kým v minulosti pôsobila rebelantsky až divoko, dnes je považovaná za...

Návod ako byť dobrý otec

Pre väčšinu ľudí začína otcovstvo oveľa skôr, ako sa dieťa narodí. Počas mesiacov pre pôrodom budete čítať knihy a...

Úspešné rande sa začína v...

Valentín už klope na dvere, reštaurácie a bary praskajú pod náporom rezervácií a kvetinárstva zháňajú narýchlo aspoň...

Ako sa starať o tetovanie aby nevybledlo

Hovorí sa, že tetovanie je navždy. To síce môže byť pravda, neznamená to však, že bude aj navždy vyzerať dobre.

Ako čistiť a starať sa o štetku na holenie

Starostlivosť o štetku môže jej životnosť predĺžiť, ale aj skrátiť. Samozrejme, že životnosť závisí najmä od výrobnej...

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu