Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Najčastejšie chyby bradáčov pri (ne)starostlivosti o svoju bradu

Najčastejšie chyby bradáčov pri (ne)starostlivosti o svoju bradu

Spolu s bradou prichádzajú rôzne povinnosti, na ktoré mnohí predtým, ako si ju nechajú narásť nemyslia. Správna starostlivosť je dôležitá pre úplne každú bradu, a preto si dnes spomenieme najčastejšie chyby, ktoré robíš možno aj ty. Plus, spomenieme si aj riešenia týchto chýb, aby si sa im v budúcnosti mohol vyhnúť.

  

Sušenie fénom

Mnohí muži svoju bradu pravidelne sušia fénom. Problém je, že fén robí s bradou veľmi podobné veci ako s vlasmi. Ak nemáš dlhšie vlasy, tak to možno nevieš, no horúci vzduch vychádzajúci z fénu bradu veľmi vysušuje. Preto je najlepšie, ak ju necháš po umývaní voľne vyschnúť.

Samozrejme, občas sa môže stať, že človek nestíha a musí niekde byť. V takýchto prípadoch si ju pokojne fénom vysuš. Snaž sa vyhýbať príliš vysokej teplote. A taktiež nezabúdaj, že fén je síce pomocníkom, ale dokáže aj uškodiť. Preto ho využívaj s mierou a nie príliš často.

  

 

Nepravidelné čistenie

Čistenie brady je základ a platí to dvojnásobne ak ju máš dlhšiu a hustú. Usádzajú sa v nej, veľmi podobne ako vo vlasoch, nečistoty, ktoré musia ísť preč. Najlepšia frekvencia čistenia je 1-2-krát za týždeň.

Bradu si vždy čisti jemným mydlom alebo šampónom na vlasy. Tieto prostriedky sa o ňu vedia najlepšie postarať a pritom nie sú príliš silné a agresívne.

 

Príliš časté čistenie

Všetkého veľa škodí. A rovnako ako nepravidelné čistenie, tak aj príliš časté čistenie môže byť pre tvoju bradu zlé. Aj napriek tomu, že budeš používať jemné prípravky, ako napríklad šampón, si môžeš zapríčiniť suchú pokožku a taktiež celkovo suchú bradu.

Dôvod je ten, že voda vysušuje. Tým pádom pôsobí veľmi nepriaznivo nielen pre pokožku, ale celkovo aj pre bradu. Druhá vec je zas tá, že šampóny a iné prípravky sú parfumované a majú určitý dezinfekčný a čistiaci efekt. Používanie 1-2-krát do týždňa nijako brade neuškodí, no každodenné umývanie rozhodne áno.

  

 

Nepoužívaš oleje

Rovnako ako o vlasy, tak aj o bradu je potrebné starať sa správnymi produktmi. To znamená, využívanie olejov alebo iných prípravkov pre vyživenie a regeneráciu.

Počas rastu si brada prejde rôznymi štádiami, čo je dôvod, prečo potrebuje, aby si jej určitým spôsobom pomohol. Na trhu nájdeš veľké množstvo rôznych typov výrobkov, ktoré ju vedia hydratovať a dodať jej všetko, čo potrebuje.

Oleje využívaj najmä vtedy, ak je brada príliš suchá alebo ju pravidelne vystavuješ horúcemu vzduchu z fénu.

 

Nečistíš si kefu na bradu

Ak používať na česanie brady ten istý hrebeň alebo kefu, hneď s tým prestaň. Brada potrebuje starostlivosť, ktorá bude výhradne pre ňu. Preto si zadováž kefu, ktorou budeš česať len ju.

Následne nezabúdaj na pravidelné čistenie. Je to vec, na ktorú mnohí zabúdajú alebo ju preskakujú, pretože sa im nechce. Ak chceš, aby bola brada čistá a nezanášal si si ju baktériami, rozhodne kefu pravidelne, aspoň raz do mesiaca čisti.

Na čistenie ti vystačí voda a šampón na vlasy. V prípade ak by si chcel niečo iné, na trhu nájdeš aj ďalšie, veľmi zaujímavé prostriedky na čistenie.

 

 

Nestriháš ju

Ak chceš, aby tvoja brada vyzerala čo najlepšie, mal by si ju strihať. Najlepšie urobíš, keď sa zveríš do rúk odborníkovi a necháš to na ňom. Ak si však veríš a už máš nejakú prax, pokojne si ju ostrihaj aj sám. To, ako často strihať, závisí od tvojej brady a od toho, ako rastie. Ak si udržuješ určitú dĺžku, vždy keď je brada dlhšia, ju podstrihni. Väčšina mužov si však bradu necháva podstrihovať každé 2-3 týždne.

 

Zhrnutie

Správna starostlivosť o bradu je veľmi dôležitá. Len vďaka nej získaš taký výzor, po akom túžiš. Mnohí, najmä začiatočníci nevedia, čo od starostlivosti očakávať. Ak k nim patríš aj ty, vyhni sa týmto zbytočným chybám. Po chvíľke uvidíš, že výsledok stojí za to.

 

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Zverejnené 2020-06-04 Zverejnil Naďa Brada 0 3224

Podobné články

Ako si sám doma upraviť bradu

Brada je mužská pýcha. Každý, kto si už niekedy zapustil bradu, potvrdí, že chytať sa jej či dokonca upravovať ju,...

Ako si doma upraviť bradu shavettou

Aj keď sa pojmy shavetta a britva zvyknú zamieňať, pretože na prvý pohľad vyzerajú rovnako, je medzi nimi viac...

Všetko čo potrebuješ vedieť o farbení brady

Brada je už dlhé roky symbol mužnosti a sily. Kým v minulosti pôsobila rebelantsky až divoko, dnes je považovaná za...

Pestuješ poriadnu bradu? Ďalších 15...

Po veľkom úspechu nášho predchádzajúceho článku, v ktorom sme písali o 15 zaujímavých faktoch o brade, ktoré si možno...

Pestuješ poriadnu bradu? Toto je 15 prekvapivých...

Vedel si napríklad, že brady boli kedysi zákazané? Ak nie, tak si z toho nič nerob, my sme to takisto netušili....

Brada robí mužov nielen...

Brady sú momentálne v kurze a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v najbližšom obodbí zmeniť. Prave naopak, blíži...

Prečo má toľko mužov ryšavú bradu, aj keď nemajú ryšavé vlasy?

Brady zažívajú posledné roky priam nevídanú renesanciu. Väčšina z mojich kamarátov si pestuje svoju bradu už nejaký...

Olej a balzam na bradu: aký je medzi nimi rozdiel a...

Čím dlhšie plynie čas, tým väčšia chyba by bola myslieť si, že brady sú len obyčajným trendom. Ľudia brady milujú, a...

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu