Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu
Olej a balzam na bradu: aký je medzi nimi rozdiel a ktorý je pre vás vhodnejší?

Olej a balzam na bradu: aký je medzi nimi rozdiel a ktorý je pre vás vhodnejší?

Čím dlhšie plynie čas, tým väčšia chyba by bola myslieť si, že brady sú len obyčajným trendom. Ľudia brady milujú, a preto v dohľadnej dobe určite z ulíc nezmiznú.

Barbeshopy a pánske holičstvá vznikajú po celom Slovensku ako huby po daždi a chlapi sa čoraz viac rozprávajú o bradách. O tom ako ju nechať vyrásť, ako ju zahustiť či ako sa o bradu starať a udržiavať ju. Rozhovory o bradách patria medzi bežnú súčasť chlapskej debaty tak, ako každé kolo anglickej Premier League, obidva zápasy medzi Barcelonou a PSG tohtosezónnej Champions League, Saganove šance na ďalšom ročníku Tour de France, či ako čo najrýchlejšie dosiahnuť vymakaný biceps a tehličky na bruchu.

Mohlo by to byť prekvapujúce, ale nie je. Z brady sa postupom času stal životný štýl a ten si vyžaduje správny prístup, disciplínu a stratégiu. To si zas vyžaduje zdieľanie vedomostí a skúseností. Aj z toho dôvodu bola otázka “ako sa používa balzam na bradu” (how to use beard balm) piatou navyhľadávanejšou otázkou na Google týkajúca sa kozmetiky a výzoru už v roku 2015.

Aj to by mohlo byť prekvapujúce, ale takisto nie je. Chlapi nechú mať len hocijakú bradu či fúzy. Potrebujeme bradu, ktorá bude hustá, ostrá a plná. Potrebujeme bradu, ktorá bude prekvitať. Taká brada zase potrebuje dôkladnú starostlivosť a výživu.

Mnoho mužov si napriek tomu ešte stále myslí, že okrem jej pravidelného zastrihávania sa o bradu nijako špeciálne starať netreba. To je však chyba, fúzy si totiž vyžadujú rovnako dôkladnú a poctivú starostlivosť ako vlasy.

Sú však aj takí muži, ktorí síce majú nejakú predstavu o tom, čo ich brada či fúzy potrebujú, kúpia si oleje a balzamy na bradu, ale nevedia ako ich používať a možno ich aj rovno naraz kombinujú. Ani to však nemusí byť zrovna najšťastnejšie. Ako teda správne používať olej a balzam na bradu? A ktorý z nich je vhodnejší pre vás a vašu bradu?

  

Suavecito Whiskey Bar olej na braduOil Can Grooming Iron Horse olej na braduCAPTAIN FAWCETT RICKI HALL OLEJ NA FÚZY
Suavecito Whiskey Bar olej na braduOil Can Grooming Iron Horse olej na braduCaptain Fawcett Ricki Hall Booze & Baccy olej na bradu

 

Najčastejšia chyba, okrem nepoužívania žiadneho oleja či balzamu, samozrejme, je ich nadmerné používanie. Oleje aj balzamy na bradu sú výborné, pretože vašu bradu nielen hydratujú a vyživujú, ale zároveň hydratujú a vyživujú aj pokožku pod ňou. To je veľmi dôležité, nakoľko práve husté fúzy či brada jej hydratácii často zabraňujú, čim pokožka trpí a následne býva začervenaná, suchá, citlivá a môže nepohodlne svrbieť.

Všetkého však veľa škodí, a to platí aj o olejoch a balzamoch na bradu. Ich príliš časté používanie, alebo používanie vo veľkom množstve totiž môže viesť k upchatým pórom a neprirodzene mastnej pleti a brade. Vďaka olejom a balzamom na bradu tak bude vaša brada dostatočne vyživovaná a jemná, fúzy zmäknú a prestanú svrbieť a škrabať. Dôležité je však mať vždy na pamäti množstvo, stačí ho totiž použiť skutočne málo. Na to, koľko potrebujete použiť vy na vašu bradu však už musíte prísť sami, podľa skúseností a podľa typu oleja či balzamu.

Ak ste v problematike olejov či balzamov na bradu nový, určite sa teraz pýtate, aký je vlastne medzi nimi rozdiel. Čo je to vlastne ten balzam na bradu? Balzam na bradu je v podstate pomáda, ktorá sa podobne ako olej používa hydratáciu brady a fúzov a obsahuje zvyčajne mix rôznych olejčekov a niekedy aj vonných olejov. Najväčší rozdiel medzi olejom na fúzy a balzamom však je to, že balzam má hustejšiu konzistenciu a dá sa použiť aj na úpravu a tvarovanie brady, čiže jej styling. Olej na bradu sa zas jednoduchšie dostane na pleť pod ňou a pomáha na svrbenie.

  

Captain Fawcett Ricki Hall Booze & Baccy balzam na braduMorgan's krém na bradu a fúzyMr. Bear Family Woodland balzam na bradu
Captain Fawcett Ricki Hall Booze & Baccy balzam na bradu Morgan's krém na bradu a fúzyMr. Bear Family Woodland balzam na bradu

   

Balzam je preto vhodnejší v prípade, že máte kratšiu bradu, fúzy či strnisko, olej zase vtedy, keď sa môžete pýšiť poriadnou a hustou bradou. Aplikácia je jednoduchá, stačí naniesť malé množstvo oleja či balzamu na bradu alebo fúzy a rukami rovnomerne rozotrieť. Najlepšie je olej a balzam použiť keď je vaša pleť mierne vlhká, ideálne teda po sprche alebo umytí tváre. Kľúčové je tiež po nanesení balzamu či oleja bradu rozčesať hrebeňom alebo kefou.

Frekvencia ich používania záleží na dĺžke brady a individuálnych potrieb, napríklad podľa toho aká suché sú vaše fúzy či pokožka. A čo vy? Používate olej alebo balzam na bradu? Ako často? Podeľte sa s nami o vaše postrehy a skúsenosti v komentároch :)

Zverejnené 2017-03-22 Zverejnil Tím BeGentleman.sk Brada 0 10137

Podobné články

Tipy na darčeky, ktoré potešia každého muža

Nájsť niekomu kvalitný darček, obzvlášť pokiaľ ide o chlapa, vie byť veľmi stresujúca záležitosť. Možností je naoko...

5 jedál, ktoré bojujú proti vypadávaniu vlasov

Aj vy ste si začali všímať viac vlasov v umývadle, či na hrebeni, počas každodennej tvorby svojho účesu? Nie ste...

Aký je rozdiel medzi pomádou, gélom či voskom na vlasy?

Svet rôznych stylingových produktov môže byť pre muža mätúci, a často sa zdá, že pochopiť čo jedntolivé typy...

5 jednoduchých tipov ako dodať vašim vlasom väčší objem

Nie je nič horšie ako ploché a zvädnuté vlasy úplne bez života, ktoré sú buď príliš suché alebo prilíš mastné. Je to...

Ako sa správne starať o svoju bradu

Základná starostlivosť o bradu začína pri pravidelnom umývaní. Niekto používaklasické mydlo, ktoré má na umývadle....

KomentovaťOdpovedať

Kategórie

Hľadať na blogu

Menu