Naše webové stránky používajú cookies. Váš súhlas s ich používaním môžete udeliť alebo odvolať prostredníctvom nastavenia Vášho prehliadača. Viac informácií o používaní cookies nájdete tu: kliknúť pre otvorenie odkazu

Holenie 

Klasické holiace strojčeky inak volané aj Double Edge Razor, Safety Razor, DE Razor. Väčšina ľudí si pamätá ako sa s ním holil ich otec, starý otec, prípadne, niektorí z vás ho mali možnosť vyskúšať v mladosti. Čo bola kedysi evolúcia používaná mužmi globálne, dnes je bohužiaľ skôr rarita.

Aj napriek jednej čepeli, holenie je omnoho hladšie ako pri viacčepelových. Medzi najväčšiu výhodu považujem jemnosť oholenia a pri dlhších viacdňových fúzoch je holenie príjemné, až necitelné v porovnaní s modernými žiletkami. V neposlednom rade patrí medzi výhody aj určitý štýl, ktorý podobným holením vo svojom okolí pravdepodobne získate.

To najdôležitejšie je dbať na správny uhol asi 30 stupňov, ktorý musí byť zachovaný v každej situácii. Moderné žiletky majú väčšinou flexibilné hlavy, takže pri nich na to nemusíte dávať taký pozor. 

Rýchlosť holenia je taktiež dôležitá. Holenie nemôže byť ani pomalé ani rýchle. Pri rýchlom holení sa môžu chlpy vytrhávať a následne zarastať, naopak, pri pomalom, nie je dostatočná sila na orezanie chlpu.

na stranu
Zobraziť 1 - 35 z 195 položiek
Zobraziť 1 - 35 z 195 položiek

Menu