Lifestyle

Na TOUCH OF GOD OPEN AIR v Bratislave zahrá najrýchlejšie rastúca DJ-ka sveta. Kto je ukrajinská bohyňa Korolova?

V dnešnej dobe máme možnosť objavovať stále viac nových talentovaných hudobníkov z celého sveta, ktorí nám prinášajú skvelé zážitky. Jednou z nich je aj ukrajinská bohyňa Korolova, ktorej raketový nástup na svetovú scénu melodickej house hudby a techna nemá konkurenciu. 

Len za jeden rok odohrala viac ako 60 akcií v 20-tich krajinách, získala takmer 5 miliónov prehratí na Spotify, 30 miliónov videní jej videosetov na YouTube, kde má momentálne viac ako 500 tisíc odberateľov, a vydala vlastné skladby vo veľkých a vplyvných vydavateľstvách AFTR:HRS, Get Physical Music a Armada. 

Jej emotívne sety, prostredníctvom ktorých ju miluje stále viac a viac fanúšikov pochádzajú od najnižšišho bodu na Zemi vedľa Mŕtveho mora cez nádherné Maledivy, až po zasnežené vrcholy francúzskych Álp, kde bolo počas točenia mrazivých -10 stupňov Celzia. 

Kto je vlastne najrýchlejšie rastúca DJ-ka sveta? Olga Korolova pochádza z Chernihivu na Ukrajine. Vo februári minulého roka sa zobudila do strašného rána, kedy musela utiecť zo svojho rodného mesta a domova pred vojnou, ktorú proti Ukrajine rozpútal ruský prezident Vladimir Putin. 

Spolu so svojou malou dcérou, psom a všetkými vecami, ktoré sa zmestili do dvoch tašiek, sa jej podarilo ujsť pred ruskými raketami do Poľska, kde mala dohodnutú akciu, na ktorej zmenila svoje vystúpenie a odohrala len ukrajinské pesničky. Všetok honorár venovala ukrajinskej armáde. 

Korolova, ktorá má vyštudovanú matematiku a počas dospievania bola úspešnou tanečníčkou baletu, sa do elektronickej hudby prvýkrát zamilovala v roku 2003 pri sledovaní cenami ovenčeného a dnes už kultového dua Gabriel & Dresden. Nikdy nebola fanúšičkou pop music, dovtedy počúvala tvrdšiu hudbu ako Korn, alebo britský rock a raegge, predovšetkým Boba Marleyho. Pri počúvaní Gabriel & Dresden sa však v nej niečo prebudilo, a ona chcela rovnaký pocit dopriať ďalším ľuďom. 

Rozhodla sa venovať viac hudbe, aj keď jej rodičia najskôr jej entuziazmus až tak nezdieľali. Neverili totiž, že hudbou sa dokáže uživiť a skutočne preraziť. 

Tak sa začala Korolovej cesta za dnešným úspechom. Pod prezývkou DJ Da Queen precestovala svet a hrala na množstve akcií, festivalov či koncertov. Venovala sa elektronickej tanečnej hudbe EDM. Napriek tomu, že si žila svoj sen, nebola úplne šťastná. Ako totiž neskôr zistila, príliš veľa tvrdých basov nebol úplne jej štýl, nevedela sa do toho úplne ponoriť. 

Napriek tomu bola Korolova vďačná za svoj úspech, nevedela však nájsť svoj hlas, svoje miesto na scéne a vyprodukovať vlastné pesničky, ktoré by boli skutočnými hitmi. 

Všetko sa zmenilo v roku 2017, na Daydream Festivale v Mexiku, kde hrala na hlavnom pódiu spolu s Oliverom Heldensom, Afrojackom a Yellow Claw. Po svojom vystúpení sa náhodou ocitla pri inom stagei, kde zažila déja vu z roku 2003. Úplne očarená vystúpeniami Borisa Brejchu a Claptona okamžite vedela, že toto je cesta pre jej srdce a dušu. Následne prišiel Covid, a s ním aj dostatok času a veľká príležistoť preskúmať nový smer. 

Počas nasledujúceho roka sa DJ Da Queen znovuzrodila ako Korolova, vydala vlastné úspešné solo tracky a spolupráce s menami ako Jan Blomqvist, Spada či Tube & Berger. Po dlhých rokoch hľadania konečne našla svoj štýl a svoje vlastné miesto a hlas na scéne. O tom, že sa jej to podarilo, svedčí aj fakt, že jej tracky pravidelne hrávajú  vo svojich setoch aj takí velikáni akými sú Tiesto, Pete Tong či Vintage Culture. 

“Teraz hrám a tvorím hudbu, ktorú skutočne milujem,” povedala pre nás Korolova. “Stále je so mnou, mám ju v slúchatkách, v aute, všade, kam idem. Jediné čo chcem, je zdieľať ju s čo najviac ľuďmi ako je možné a priniesť im momenty, na ktoré nikdy nezabudnú”. 

Korolovej hudba sa vyznačuje emocionálnymi tónmi s euforickým príbehom, ktorý fanúšikom na jej vystúpeniach často ukáže inú dimenziu. 

Korolova tvrdí, že jej najväčšou inšpiráciou je jej dcéra a najviac miluje menšie akcie, ktoré sú intímnejšie a dokéže sa na nich viac spojiť so svojím publikom. “Preferujem silnú energiu menšieho publika, kde sa všetci navzájom môžeme dotýkať, kde sa všetci navzájom cítime,” rozpráva Korolova. 

Presne takou akciou bude TOUCH OF GOD OPEN AIR na bratislavskom Wakelake, kde sa Korolova prvýkrát predstaví na Slovensku. V magický dátum 7.7.2023, pod holým nebom a na piesku, s výzdobou v boho štýle, môžeš aj ty zažiť jej emotívno-euforické vystúpenie a cítiť sa pri tom ako na dovolenke v Tulume. 

Lístky kúpiš práve teraz za najlepšiu možnú cenu len na predpredaj.sk.

Určite ti odporúčame sledovať oficiálnu instagramovú stránku TOUCH OF GOD, kde dostaneš vždy najaktuálnejšie informácie ku všetkým chystaným eventom, prípadne oficiálny web www.touchofgod.eu.