Vlasy a stajling

Pánsky účes Slick Back: Ako si ho upraviť?

blank

Správne zvolený účes dokáže zmeniť celý výzor a zvýrazniť niektoré črty tváre. Kratšie vlasy sa spravidla upravujú jednoduchšie, dlhšie zas náročnejšie, no keď vieš, ako na to, celý proces zvládneš do niekoľkých minút. Túžiš po zmene a nevieš, čo by pre teba bolo najlepšie? Vyskúšaj účes s názvom Slick Back.

 

Dlhý aj krátky zároveň

Slick Back je populárny typ účesu, ktorý milujú mnohí muži. Hodí sa takmer každému a jeho úprava nie je príliš náročná. Charakteristickým a poznávacím znakom je kombinácia krátkych a dlhých vlasov. 

Prevedení tohto účesu je veľké množstvo. Niektorí nedajú dopustiť na plynulý prechod medzi dlhšími vlasmi navrchu a krátkymi po bokoch. Iní medzi dvomi dĺžkami preferujú výrazný skok. Dokonca, za Slick Back sa považujú aj vlasy jednej dĺžky začesané dozadu.

Výber je čisto na tebe. V prípade, že si Slick Back ešte neskúšal a chceš ísť na to pomaly, zvoľ prvú možnosť. Na druhej strane, ak rád experimentuješ, výrazný prechod medzi vrchnou a spodnou časťou je pre teba najlepším riešením.

blank

Pre aký typ tváre je najlepší?

Slick Back je tak trochu retro účes, ktorý ťa presunie do 50. rokov minulého storočia. Jeho modernejšia verzia však vyzerá veľmi dobre a trendy. Najlepšie vynikne na oválnej tvári. Opticky ju predĺži. Na svoje si prídu aj muži s výraznými črtami, ako napríklad čeľusťou alebo lícnymi kosťami.

Pozor by si naň mali dať tí, ktorí majú okrúhlu tvár. Mohol by ti pridať zopár kíl navyše. V takomto prípade zvoľ Slick Back s plynulým prechodom medzi dvomi dĺžkami a pri úprave mu nezabudni dodať trochu objemu.

Nie je to však len typ tváre, ale aj vlasov. Tie celý výzor ovplyvňujú najviac. Výhodou Slick Back je to, že si s ním poradia rovné, vlnité, hustejšie i redšie vlasy. Nemusíš sa ho preto vôbec báť.

blank

Ako si ho upraviť?

Úprava účesu Slick Back nie je vôbec náročná, práve naopak. Na začiatok si však musíš nájsť spôsob, ktorý ti bude vyhovovať najviac. Mnohí pridávajú do vrchnej, dlhšej časti trochu objemu. Vlasy tak nie sú “prilepené” na hlave a účes vyzerá elegantne a štýlovo.

Postup úpravy je nasledovný:

  1. Vlasy si umy a vysuš uterákom. Snaž sa, aby neboli príliš suché. Sťažilo by ti to celý proces.
  2. Následne použi jeden z produktov na vytvorenie určitej textúry. Najobľúbenejšie sú pomády, no vyskúšať môžeš aj rôzne spreje či dokonca krémy.
  3. Vlasy vytvaruj do požadovaného tvaru. Je len na tebe, či budú elegantné a hladké alebo im dodáš viac textúry a objemu.
  4. Muži s hustejšími vlasmi nebudú mať pravdepodobne s objemom veľa problémov. Ak máš vlasy redšie, pokojne si ich trochu vyfúkaj.
  5. Keď účes vyzerá presne podľa tvojich predstáv, zober sprej a zafixuj ho.

Pri úprave máme pre teba jeden menší tip. Namiesto toho, aby si do vlasov aplikoval hneď na začiatku príliš veľa produktu, začni s menším množstvom. Následne, keď budeš ešte potrebovať, trochu pridaj.

Kým sa inšpirovať?

Slick Back je obľúbený a neobchádza ani známe celebrity. Nedajú naň dopustiť napríklad David Beckham, Leonardo DiCaprio, Chris Evans či Jake Gyllenhaal. V minulosti ho mal Brad Pitt a Mark Wahlberg.

Veľa inšpirácie získaš tiež na sociálnych sieťach od “bežných ľudí”. Instagram či Facebook ti môžu poradiť, ako sa nechať ostrihať a získať tak účes presne podľa svojich predstáv.

 

Vyskúšaj viacero typov

Nechal si si ostrihať Slick Back s výrazným prechodom medzi dvomi dĺžkami a necítiš sa v ňom dobre? Nevzdávaj to. Keď ti vlasy podrastú, vyskúšaj iné prevedenie. Ako sme už spomenuli, účes sa hodí každému. Dôležité je však, akým spôsobom ho upravuješ. Experimentuj, a to nielen s vlasmi, ale aj kozmetickými produktmi. Uvidíš, rozhodne to stojí za to.

V prípade, že ťa Slick Back zaujal a chceš ho vyskúšať, neváhaj nás navštíviť aj v našej novej prevádzke BEGENTLEMAN BARBER & STORE v bratislavskom Sky Parku, kde naši barberi budú presne vedieť, aký typ Slick Backu sa ti bude hodiť a radi ti poradia aj s produktami, ktoré naň potrebuješ.