VITAJ V BEGENTLEMAN

O BEGENTLEMAN 

BEGENTLEMAN je slovenská lifestylová značka, ktorej cieľom je poskytnúť modernému mužovi to, čo potrebuje pre úspešné plnenie svojich snov. Či už je to správna kozmetika, s ktorou budeš vyzerať skvele, doplnky, ktoré podčiarknu tvoj individuálny štýl, oblečenie, v ktorom sa budeš cítiť a vyzerať fantasticky, alebo výnimočná osobná starostlivosť v našich prevádzkach, kde aspoň na chvíľu zabudneš na starosti vonkajšieho sveta, BEGENTLEMAN bude tvojím partnerom, na ktorého sa môžeš spoľahnúť. 

Uvedomujeme si, že v dnešenom hektickom svete sú na nás mužov vyvíjané stále väčšie nároky v pracovnom aj osobnom živote. Potreba vypnúť a dobiť energiu sa stáva stále dôležitejšou pre úspešný život a psychickú pohodu. Kde lepšie počas náročného dňa vypneš a oddýchneš si ako v barberskom kresle, pri skvelej hudbe, kvalitnej káve alebo vychladenom remeselnom pive? 

Naše poslanie

Zmyslom každého muža je plniť si svoje sny a ciele. Tým naším je postarať sa, aby si počas toho vyzeral a cítil sa skvele. 

Naša misia

 • Poskytovať mužom tie najlepšie možné služby, rady a produkty, vďaka ktorým budú skvele vyzerať a skvele sa cítiť. 
 • Inšpirovať, vzdelávať, radiť a pomáhať mužom, ako vyzerať a a cítiť sa skvele a vďaka tomu si tak vybudovať zdravé sebavedomie a vytvoriť svoj vlastný osobný štýl. 
 • Vytvárať výnimočné prostredie a miesta v našich prevádzkach a budovať komunitu mužov, kde sa môžu prísť ostrihať, nakúpiť štýlové oblečenie a doplnky, oddýchnuť a zrelaxovať, zabaviť alebo naučiť niečo nové.
 • Robiť všetko preto, aby každá sekunda tvojho času, ktorú v BEGENTLEMAN stráviš bola výnimočná a úžasná. 

Náš príbeh

2016

Na jeseň 2016 sa prvýkrát stretávajú v žilinskom Grande na káve naši zakladatelia: Maťo, Matúš a Tomáš. Všetci traja v mierne depresívnej nálade po tom, ako práve skončili vo svojich firmách rozmýšľajú, ako ďalej. Maťo sa sťažuje, že po návrate z Anglicka nevie nájsť kvalitný, prírodný šampón na vlasy a nápad na eshop s kozmetikou svetových značiek začína naberať prvé kontúry.

2017

15. januára spúšťame eshop s modernou pánskou kozmetikou. Na celom Slovensku sú asi tri barbershopy, väčšina chlapov používa lacné gély na vlasy z drogérií a na prvú objednávku čakáme 2 týždne. Na druhú ďalšie tri. 

2020

S eshopom sme expandovali do Maďarska a Rumunska, kde sme urobili zle všetko, čo sme mohli. Poučení vysokou školou života tieto eshopy zatvárame, meníme stratégiu a 9. decembra otvárame našu prvú prevádzku v Bratislave s 10 kreslami a 5 barbermi. 

2021

Vláda nám svojimi opatreniami zatvorila našu novú prevádzku po týždni fungovania a zostáva zatvorená až do 19. apríla. Eshop postupne upadá, nakoľko nikto nechodí von a už ani nevie, aké to bolo dobre vyzerať. Opäť meníme stratégiu a každý deň od znovuotvorenia až do konca roka bojujeme o prežitie. 

2022

Dosahujeme métu 10 tisíc spokojných zákazníkov v prvom roku fungovania. Bratislavský tím sa nám rozrastá z 5 na 11 barberov a v máji máme hneď dve veľké udalosti. Otvárame unikátnu prevádzku v Žiline, ktorá sa nachádza priamo v showroome predajcu prémiových vozidiel Vendetta Cars a spúšťame naše vlastné oblečenie, ktoré sme pripravovali od októbra minulého roka. 

Naše hodnoty

 • Look good, feel good: keď dobre vyzeráš, dobre sa cítiš a keď sa dobre cítiš, máš dobrý deň a a podáš skvelý výkon. 
 • Slovo zákazníka je slovo pánovo: naším cieľom je maximálna spokojnosť zákazníka a spravíme pre to všetko, čo je potrebné. 
 • Veríme v extrémne vlastníctvo a osobnú zodpovednosť: keď vidím bordel, upracem ho, keď nemám uterák, idem si ho zobrať, keď je nejaký problém, snažím sa ho sám vyriešiť. 
 • Work hard, play hard, chill hard: niekedy musíme vypnúť, aby sme mohli ísť stále bomby.
 • Profesionalita, odbornosť, zážitok: zákazník ma u nás hodinu svojho času počas nabitého dňa a spolieha sa na nás, že všetko bude perfektné. Strih, služba, servis, káva, atmosféra, oddych.
 • Neustále sa vzdelávame a zdieľami si informácie: v deň, kedy sa prestaneme vzdelávať, začneme umierať. 
 • Každý deň chceme byť aspoň a kúsok lepší ako včera: keď sa neposúvame dopredu, cúvame. Malé zmeny k lepšiemu každý deň vedú k obrovským výsledkom dlhodobo. 
 • Myslíme vo veľkom, ake sústredíme sa na detaily: detaily rozhodujú. Detaily sú to, čo rozdeľuje šampiónov od porazených, hviezdy od fanúšikov. 
 • Myslíme globálne, ale budujeme miestne komunity: barbershopy sú a vždy boli piliermi miestnej komunity, kde sa stretávali muži všetkých spoločenských vrstiev. Napriek tomu, že budujeme prevádzky v rôznych mestách, s pokorou prijímame našu zodpovednosť budovať skvelú komunitu aj v našom meste. 
 • Vždy urobíme správnu vec: aby sme sa mohli večer s čistým svedomín sami na seba pozrieť do zrkadla a vlastným deťom do očí.