Čo je pasta na vlasy a prečo ju požívať 

Pasty na vlasy majú vo všeobecnosti hustejšiu konzistenciu a ich textúra môže siahať od niečoho, čo sa podobá na hustú zubnú pastu až po lepkavé lepidlo. 

Pasta na vlasy väčšinou tvojmu účesu dodá strednú až silnú fixáciu a môže ho zanechať s prirodzene matným finišom, ako aj s jemným nádychom lesku. Vďaka tomu sú pasty na vlasy veľmi všestranným stylingovým produktom pre mužov a sú vhodné prakticky pre každý typ účesu. 

Ideálne sú pre všetky dĺžky vlasov, typov a štýlov…od krátkych po dlhé, od jemných po husté, od strapatých až po uhľadené.

K tomu všetkému sú na báze vody, takže ich zmytie z vlasov je opäť nesmierne jednoduché. Ak teda stále nevieš, ktorý typ produktu na vlasový styling je ideálny pre teba, s pastou na vlasy určite nič nepokazíš.

Čo sa použitia týka, hustejšie pasty na vlasy treba pred použitím zohriať, aby zmäkli. Rozotrením hustejšej pasty v rukách a medzi prstami zabezpečíš, že pasta zmäkne a dá sa jednoducho a rovnomerne naniesť do vlasov.

Keď si následne účes vytvaruješ do požadovaného štýlu, pasta sa začne opäť ochladzovať a zhustne, vďaka čomu poskytne tvojmu účesu fixáciu, ktorú potrebuje.

 

Čo je clay na vlasy a prečo ho používať

Clay, íl alebo hlina na vlasy je relatívne nový typ stylingových produktov pre mužov a z hľadiska konzistencie môže byť veľmi hrubý, ale aj príjemne krémový. Základom jeho zloženia je ílová hornina bentonit, od ktorej je odvodený názov tohto stylingového produktu. 

Bentonit je úplne prírodná ingrediencia, a vzniká zvetrávaním a rozkladom vulkanického skla. Je to neuveriteľne jemný prášok, na dotyk až zamatový, pričom pri kontakte s vodou naberá objem a dokáže sa nafúknuť až šesťnásobne.

Íl (bentonit) tak spôsobí, že tvoje vlasy sa budú zdať hrubšie, robustnejšie a hustejšie, a dodá im v podstate väčšiu štruktúru a stabilitu počas celého dňa. Íly a hlina na vlasy sú tak ideálne pre účesy, ktoré vyžadujú veľký objem bez toho, aby tvoje vlasy zaťažovali.

Medzi ďalšie výhody ílov a hlín na vlasy patrí:

  • Má tendenciu vlasy zbaviť od špiny a nečistôt bez toho, aby ich zároveň zbavili aj ich prirodzenej mastnoty
  • Íl a hlina na vlasy má vlastnosti, ktoré prirodzene liečia a stimulujú nielen vlasy, ale aj pokožku pod nimi (vďaka čomu sú vhodné pre mužov s citlivou pleťou) a podporujú zdravý rast vlasov
  • Vyživujú vlasy a pokožku pod nimi, keďže sú bohaté na minerály a živiny
  • Zároveň vlasy aj hydratujú a pomáhajú dostať pod kontrolu a udržiavať aj dlhé a kučeravejšie vlasy

Na trhu je dnes množstvo kvalitných ílov a hlín na vlasy, ktoré sa dajú použiť ako skvelý pre-styler ale aj ako výborný konečný produkt, ktorý tvojim vlasom v spolupráci s fénom dodá potrebný objem a stabilitu bez toho, aby ich zaťažoval.

Väčšinou účesom poskytujú prirodzene matný až polomatný finiš a strednú až silnú fixáciu.

 

Čo je púder na vlasy a prečo ho používať

Púder na vlasy, niekedy prezývaný aj vosk v prášku, je nesmierne jemný a ľahký prášok, je bez vône a môže byť aj trochu lepkavý. V podstate pripomína detský púder a väčšinou je balený v malých sypacích fľaštičkách, prípadne aj s praktickou pumpičkou na nanášanie.  Vlasom dodá suchý matný efekt s takým objemom a textúrou, ako žiaden iný prípravok. Hlavnou zložkou väčšiny púdrov na vlasy je oxid kremičitý. 

Čo však robí púder na vlasy naozaj skvelým a výnimočným produktom je skutočnosť, že len jeho naozaj malé množstvo je potrebné na dosiahnutie požadovaného objemového efektu. Ďalšia častá zložka v púdroch, kaolinová hlina (íl) absorbuje vlhkosť a mastnotu, vďaka čomu sa nafúkne a efekt objemu ešte znásobí.

Používať ho môže hocikto, keďže väčšina pánskych (ale aj dámskych) účesov si vyžaduje veľký objem na dosiahnutie toho správneho tvaru. Avšak pre niektoré typy vlasov, predovšetkým pre jemné vlasy, je dosiahnutie celodenného objemu extrémne náročné a práve tu sa púder na vlasy javí doslova ako dar z nebies.

Jemné vlasy majú tendenciu padať a nedržať tak, ako by sme chceli aby držali. Použitie púdru na vlasy predtým, ako použiješ konečný stajlingový produkt na svoj účes je tak jeden z najlepších spôsobov, ako vlasom toľko potrebný objem a textúru dodať.

Ich hlavný cieľ sa tak dá zhrnúť do jednoduchej vety: okamžite dodať tvojim vlasom objem a textúru.

Okrem toho sú púdre obzvlášť vhodné aj pre ľudí, ktorým sa vlasy mastia viac, ako je bežné. V tom prípade môžu fungovať ako ideálne náhrada za pomády či vosky, keďže púdre vlasy skôr vysušujú.

Jemným posypaním nanes prášok priamo na vlasové korienky po celej hlave. Následne ho za pomoci prstov citlivo roznes po celej hlave tak, aby si sa vyhol príliš vysokej koncetrácie prášku na jednom mieste- vyhni sa tak prípadnému zlepeniu vlasov, či viditeľným bielym stopám vo vlasoch.

Na záver ešte jedno dôležitý tip od barbera: púder nanášaj vždy na suché vlasy, inak budeš vyzerať, že ťa niekto posypal vreckom múky.

 

Čo je sea salt sprej a prečo ho používať

Štýlový účes, ktorý pôsobí beznámahovým dojmom je ťažké dosiahnuť, pretože väčšinou znamená vynaloženie obrovského úsilia pred zrkadlom, ktorého cieľom je pôsobiť, že si ho dosiahol bez najmenšej námahy. To všetci vieme, napriek tomu sa o väčšina z nás pravidelne snaží každé ráno v kúpeľni. Našťastie, trendy vo vlasovej kozmetike začínajú konečne reflektovať skutočnosť, že ľudia dnes jednoducho nemajú toľko času ako kedysi.

To je aj dôvodom, pre ktorý vznikol sea salt sprej. Sea salt sprej je moderný prípravok na vlasy, ktorý im poskytuje všetky výhody morskej vody a slnečného tepla, ktoré poznáš z dovolenky- patria medzi ne napríklad textúrované, objemné a tak akurát strapaté vlnky. 

Po rýchlom aplikovaní do vlhkých vlasoch hneď po sprche prirodzene uschne a vytvorí mierne strapatý a objemný účes s matným finišom, ktorý pôsobí presne tak ako má– bez námahy. V prípade, že ho nenecháš uschnúť prirodzene, ale vlasy vyfúkaš fénom, dosiahneš aj určitú fixáciu, väčší objem a hlavne skvelú ochranu pred škodlivým teplým vzduchom z fénu.

Keďže soľ v tomto spreji absorbuje prirodzenú mastnotu z vlasov, účes potom vyzerá plnší, hustejší a vlasy sa ľahšie upravujú a stajlujú. 

Nakoľko ide o ľahký sprej, vlasy vôbec nezaťažuje a na rozdiel od ťažších pást, pomád či voskov tak dokáže vytvoriť prirodzené a vzdušné účesy, a to platí obzvlášť počas teplejších dní.

Napriek tomu, že sea salt sprej je veľmi všestranný produkt, neodpoúčame ho používať na vlnité či kučeravé vlasy. Na druhej strane, vhodný je aj pre hrubšie a hustejšie vlasy, pretože ich dokáže zjemniť, vďaka čomu sa potom ľahšie upravujú, a to všetko s vyššie spomínaným benefitom, že vlasy vôbec alebo len minimálne zaťaží. No a mierna dávka sea salt spreju do jemnejších a rednúcich vlasov im zase pridá na hrúbke, objeme a textúre.

Sea salt sprej má najlepšie účinky vtedy, keď sa nastrieka priamo do stredu vlasov- teda ani na končeky, ale ani na korienky vlasov. Podobne ako všetky ostatné prípravky do vlasov, aj sea salt sprej si vyžaduje trochu praxe a skúseností, čo sa týka množstva, ktoré treba použiť. Vždy je najlepšie uplatňovať zásadu, že menej je viac a radšej začať s menšou dávkou a v prípade potreby trochu spreju pridať. Mysli aj na to, že príliš veľa spreju môže vlasy vysúšať a dehydrovať.

Kedy a či vôbec sea salt sprej použiť záleží len a len na tebe, a samozrejme na tom, aký účes chceš dosiahnuť. V prípade, že chceš strapatejší účes, sprej si nastriekaj do rúk, rozotri v dlaniach a následne si rukami prehrab vlhké vlasy počas fénovania. Sea salt sprej použitý do vlhkých vlasov im zase pridá na textúre a tele, kým v suchých vlasoch zväčší objem a vytvorí matný vzhľad.

Aby si si však nemyslel, že sea salt sprej je vhodný len na ležérne účesy, použiť ho môžeš aj na uhľadenejší, biznisový štýl. Vtedy je najlepšie si po aplikovaní sea salt spreju hrebeňom upraviť vlasy do štýlu, ktorý si chceš učesať, ešte pred tým, ako si ich vyfénuješ. Fénuj si ich potom v smere, ako ich chceš mať učesané a neboj sa pomôcť si hrebeňom. Následne, keď budú vlasy vysušené a v požadovom tvare, dotvaruj si účes matnou pastou alebo púdrom do finálnej podoby. 

 

Čo je olej na bradu a prečo ho používať

Čím dlhšie plynie čas, tým väčšia chyba by bola myslieť si, že brady sú len obyčajným trendom. Ľudia brady milujú, a preto sa nie len že nikam nechystajú, ale práve reči tom, ako tento trend rýchlo prejde, vyšumeli skôr, ako ich niekto začal vôbec brať vážne. 

Ako chlapi však nechceme mať len hocijakú bradu či fúzy. Potrebujeme bradu, ktorá bude hustá, ostrá a plná. Potrebujeme bradu, ktorá bude prekvitať. Taká brada zase potrebuje dôkladnú starostlivosť a výživu.

Olej na bradu je výborný produkt určený na jej starostlivosť, pretože tvoju bradu nielen hydratuje a vyživuje, ale zároveň hydratuje a vyživuje aj pokožku pod ňou. To je veľmi dôležité, nakoľko práve husté fúzy či brada jej hydratácii často zabraňujú, čim pokožka trpí a následne býva začervenaná, suchá, citlivá a môže nepohodlne svrbieť.

Vďaka oleju na bradu tak bude tvoja brada dostatočne vyživovaná a jemná, fúzy zmäknú a prestanú svrbieť a škrabať. Dôležité je však mať vždy na pamäti množstvo, stačí ho totiž použiť skutočne málo. Na to, koľko potrebuješ použiť na svoju bradu však už musíš prísť sám, podľa skúseností, dlžke a hustoty brady, typu pokožky a podľa typu oleja.

REZERVUJ SI SVOJ TERMÍN