Vlasy a stajling

TOP účesy pre rednúce vlasy, ktorými im pridáš objem

blank

 

To, že si majiteľom prirodzene jemných alebo rednúcich vlasov ešte vôbec neznamená, že sa holiaci strojček (a strih na pár milimetrov) musí stať tvojim BFF.

Prinášame ti inšpirácie na štýlové účesy, ktoré si s jemnými a rednúcimi vlasmi hravo poradia, vďaka nim sa budeš cítiť sebavedomo a budeš vyzerať neodolateľne.

 

Účes pre rednúce vlasy vo všeobecnosti

Vhodný výber účesu pre tvoj typ vlasov je veľmi dôležitý a zásadný. Či už sú tvoje vlasy prirodzene jemné alebo začínajú rednúť, gro tvorí správny strih a štýl.

Najlepší strih, ktorý sa v prípade rednúcich vlasov odporúča, je krátky, úhľadný a s upravenými bokmi. Vzadu a na bokoch hlavy ich teda nechávaj kratšie. Práve to dopomôže k tomu, aby vlasy vyzerali objemnejšie. Pri takomto type účesu môžeš taktiež experimentovať so stylingovými výrobkami správnymi spôsobmi tak, aby si dosiahol, že tvoje vlasy budú vyzerať plnšie a zdravšie. Ak máš príliš vysoké kúty alebo príliš riedke vlasy, (polo)dlhým vlasom sa radšej vyhni, pretože výsledný efekt môže byť neupravený.

Poďme sa teda nižšie pozrieť na konkrétne príklady účesov pre prirodzene riedke alebo rednúce vlasy.

Buzz Cut

Strih Buzz Cut sa považuje za jeden z najlepších typov účesu, vďaka ktorému dosiahneš, aby sa riedke vlasy javili ako husté. Tento krátky strih, dokáže skvelo „zamaskovať“ riedke pramene. A keď k tomuto strihu pridáš bradu v jednotenom štýle, dosiahneš fantastický a vyvážený vzhľad.

blank

Caesar

Áno, tento strih je inšpirovaný Júliusom Cézarom. Pre mužov, ktorým pomaly začínajú rednúť vlasy, je skvelou voľbou. Tvoria ho krátke vlasy po bokoch a o niečo dlhšia ofina, ktorú si môžeš vyčesať dohora pomocou gélu alebo uhladiť nadol. Strih Caesar má mnoho variantov, je len na tebe, aký si po konzultácii so svojim barberom zvolíš.

blank

 

Comb Over

Tento typ účesu sa perfektne hodí pre pánov s riedkymi a jemnými vlasmi a je ideálny nielen do práce, ale aj na (ne)formálne udalosti. Účes pôsobí uhladene, no nie prehnane. Na jeho dosiahnutie je potrebné použitie matnej pomády alebo pasty na vlasy. Nepoužívaj gél, ktorý môže zlepiť pramene vlasov a vytvoriť plešatý vzhľad. Bočné vlasy učeš smerom dole a vrchné vlasy učeš došikma.

blank

Crewcut

Ako sme už vyššie spomínali, vďaka oholeným bokom sa vlasy navrchu budú javiť hustejšie a dlhšie. Presne to zahŕňa aj Crewcut, ktorý je pre jemné/riedke vlasy ideálny. Vďaka nemu získaš štýlový
a moderný vzhľad.

blank

 

Voľba pre vysoké kúty

Strih na priloženom obrázku je ideálny pre mužov, ktorí majú od prírody vysoké kúty alebo im postupne začínajú v tejto oblasti vypadávať. Jeho podstata tkvie v zostrihaní bočných vlasov nakrátko a v ponechaní dlhšej ofiny, ktorú si môžeš pomocou matnej pasty začesať na bok alebo dozadu.

blank

 

Faux Hawk

Tento typ účesu je dokonalý na odvrátenie pozornosti od ustupujúcej vlasovej línie a zároveň vyzerá sviežo. Je však potrebné dávať pozor na dĺžku – v hornej časti je ideálna krátka, ktorú pomocou vosku alebo pomády vyčeš a rozstrapať. Po bokoch by mali byť vlasy zostrihané nakrátko.

blank

 

Pompadour

To, že máš rednúce/jemné vlasy ešte nemusí byť dôvod na to, aby si nemohol vyskúšať zaujímavé vlasové trendy. Jedným z takých je aj účes Pompadour, ktorý sa dá veľmi ľahko prispôsobiť riedkym prameňom. Stačí, aby sa jeho štýl a dĺžka upravili tvojmu typu vlasov.

blank

Butch Cut

Rovnako dlhé ostrihané vlasy po celom obvode hlavy – to je Butch Cut. Účes, ktorý dokáže to, že ustupujúca línia vlasov bude sotva viditeľná. Pôsobí čisto, mužne a je maximálne nenáročný na údržbu.

blank

 

Kratučké vlasy v spoločnosti brady

V prípade, že nemáš inú možnosť (alebo si otvorený radikálnym zmenám), len si vlasy ostrihať na čo najkratšie, prípadne si hlavu oholiť, stav na štýlovú bradu alebo fúzy. Tvoj barber ti určite profesionálne poradí, aký typ k svojej tvári zvoliť. Ubezpečujeme ťa, že aj kratučké vlasy ostrihané strojčekom, v kombinácii s vhodne zvolenou a upravenou bradou, pôsobia sexi, štýlovo a mužne.

blank

Mop Top

Ak nie si veľký fanúšik krátkych vlasov, vyskúšaj Mop Top. Pri tomto type účesu zostáva ofina dlhšia, ktorú je potrebné sčesať na čelo – takto aspoň na nejakú dobu prekryješ problém ustupujúcej vlasovej línie veľmi elegantným spôsobom. Ak je to možné, pokojne choď aj do „strapatejšej“ verzie tohto strihu.

blank

 

Vlasové doplnky tvoj účes skvelo doplnia

Nielen správny strih, ale aj správne vlasové doplnky a starostlivosť dodajú tvojim vlasom potrebný objem a, samozrejme, zdravší vzhľad.

Ak je to možné, vyhni sa gélom na vlasy, ktorých výsledkom sú zlepené, spľasnuté vlasy a redšie miesta na hlave sa tak stanú výraznejšie.

Správnou voľbou by mohla byť matná pomáda, jemný vosk alebo matná pasta. Výborným a prirodzeným produktom je aj púder na vlasy, ktorý je vďaka svojim vlastnostiam stále obľúbenejší. Je len na tebe, aby si si uvedené vlasové doplnky otestoval a našiel ten, ktorý sa stane súčasťou tvojho perfektného účesu.

Okrem doplnkov na vytvorenie účesu sa v prípade rednúcich vlasov zameraj aj na prijímanie dôležitých vitamínov a dostatku tekutín.

Zhrnutie na záver

Opakovanie je matka múdrosti, a preto ešte takto na záver pripomíname, že nech už si vyberieš akýkoľvek (vyššie uvedený) účes vhodný pre rednúce vlasy, hlavné je, nech je krátky. Riedke/jemné vlasy si totiž vyžadujú kratšie zostrihy, pretože ak by boli polodlhé či dokonca dlhé, pôsobili by neupravene a nie príliš príťažlivo. A každú vlasovú inšpiráciu, ktorú sme ti priniesli, môžeš pokojne skombinovať so zarastenou bradou alebo fúzami podľa tvojho typu tváre.

V prípade, že potrebuješ poradiť, alebo hľadáš skúseného barbera, ktorému sa nebudeš báť svoje vlasy zveriť, neváhaj nás navštíviť v našom BEGENTLEMAN BARBER & STORE, kde ti veľmi radi poradíme a pomôžeme. Objednať sa môžeš jednoducho a rýchlo aj online na pár kliknutí.