Vlasy a stajling

5 jednoduchých tipov ako dodať tvojim vlasom väčší objem

blank

Nie je nič horšie ako ploché a zvädnuté vlasy úplne bez života, ktoré sú buď príliš suché, alebo prilíš mastné. Je to zároveň aj problém, s ktorým dennodenne zápasí čoraz vačší počet mužov.

 Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že odpoveďou je preťaženie tenkých a ubúdajúcich vlasov rôznymi stylingovými produktmi ako sú gély, pomády či vosky, opak je pravdou.

Veľakrát problém ešte zhoršia a vlasy na konci dňa zanechajú ťažké, tvrdé a mastné. Našťastie, existuje riešenie, ktoré je pomerne jednoduché- stačí len následovať týchto 5 krokov a tipov ako dodať tvojim vlasom maximálny objem a zároveň im poskytnúť čo najlepšiu výživu pre ich prirodzený a zdravý look.

 

Vlasy si pravidelne umývaj šampónom na objem a používaj kondicionér

Pravidelné umývanie vlasov je absolútne kľúčové nielen pre ich objem, keďže špina a mastnota usadená vo vlasoch ich môže zaťažovať a zanechať tvoje vlasy vyzerajúce ako bez života.

Pre čo najlepšie výsledky si vyberaj čo najprírodnejší šampón a kondicionér, ktoré tvojim vlasom zároveň dodajú aj objem. Kondicionér však používaj striedmo a snaž sa vyhnúť korienkom vlasov.

Napriek tomu, že veľa mužov používaniu kondicionéru vyhýba s obavami, že ich vlasy zanechá ešte zvädnutejšie, jeho používanie zabezpečí, že tvoje vlasy zanechá v najlepšej kondícii a budú oveľa lepšie reagovať na ďalšie kroky, ktoré na ceste za väčším objemom ešte absolvuješ.

Šampón používaj optimálne trikrát do týždňa, pričom kondicionér stačí použiť raz až dvakrát do týždňa. V prípade, že máš vlasy obzvlášť jemné a tenké ti stačí aplikovať iba maličké množsto kondicionéru.

Nezabudni ho nechať najskôr niekoľko minút pôsobiť a vypláchni ho až potom.

Vlasy si preplachuj teplou vodou, nie však horúcou

Vyhni sa vyplachovaniu vlasov príliš teplou, až horúcou vodou, nakoľko to môže poškodiť folikuly a ešte viac zvýrazniť zdanie rednúcich a jemných vlasov. Namiesto toho si vlasy vyplachuj len letnou, maximálne teplou vodou a dôkladne dbaj na to, že z nich zmyješ všetky stopy stylingového produktu ktorý požívaš.

To platí obzvlášť pre prípady, ak používaš pomády založené na báze oleja a nie vody, nakoľko tie sa z vlasov vymývajú ťažšie.

Stylingový produkt aplikuj na vlasy kým sú ešte vlhké

Zapracovaním malého množstva tvojho stylingového produktu do mierne vlhkých vlasov, jemne vysušených len uterákom, ti zabezpečí pevnejšie držanie a silnejšiu fixáciu potom, ako si ich následne vysušíš fénom.

Počas sušenia tak môžeš vlasy zároveň už aj tvarovať do požadovaného účesu. Potrebuješ však iba skutočne malé množstvo produktu, zvyšok môžeš pridať a účes dotvarovať, keď už budú tvoje vlasy suché.

Používaj fén na vlasy

Namiesto toho, aby si si nechal vlasy vyschnúť prirodzene, používaj radšej fén. Ten dodá tvojim vlasom oveľa väčší objem a zároveň ich zanechá aj ľahšie tvarovateľné do požadovaného účesu. Pre dosiahnutie najlepšieho rozčesania a maximálnej textúry používaj počas sušenia vlasov fénom aj kefu na vlasy- najlepšie obojstrannú.

Používaj produkt, ktorý vlasom dodá objem a textúru a účes následne vytvaruj prstami

Keď už sú tvoje vlasy suché a pripravené na posledný krok – aplikáciu stylingového produktu, používaj taký prípravok, ktorý tvojim vlasom dodá potrebnú textúru a efekt objemu.

Pri množstve si vždy pamätaj, že menej je viac a je lepšie neskôr pridať viac produktu, ako potom vlasy vymývať a všetko robiť odznova, lebo si si ho dal naraz príliš veľa.

Produkt si v dlaniach jednoducho rozotri, nanes na vlasy a prstami vytvaruj do požadovaného účesu.

A čo používaš na zvýšenie objemu ty? Podeľ sa s nami o tom v komentároch!