Brada

Všetko čo potrebuješ vedieť o farbení brady

blank

Brada je už dlhé roky symbol mužnosti a sily. Kým v minulosti pôsobila rebelantsky až divoko, dnes je považovaná za základ moderného a štýlového výzoru. Za posledné roky prešli brady mnohými trendmi, medzi ktoré sa radí aj farbenie.

Farbenie brady je niečo, čo najmä v zahraničí podstupuje veľké množstvo mužov, no len málo z nich sa k tomu priznáva. Je to však úplne bežný kozmetický zákrok, ktorý môžeš podstúpiť aj ty v prípade, že chceš svoju bradu jemne oživiť.

Pre koho je farbenie brady vhodné?

Farbiť bradu si môže úplne každý, kto chce, aby bola jeho tvár výraznejšia alebo trochu iná. Vo väčšine prípadov však tento kozmetický zákrok podstupujú muži, ktorým brada začína šedivieť. V tomto prípade sa môže stať, že muž vyzerá o niečo staršie na svoj vek, čomu sa chce vyhnúť v dnešnej dobe snáď každý. Farbenie je tak jednoduchou a rýchlou alternatívou, ako si udržať mladistvý vzhľad.

Bradu si však farbia aj muži, ktorí chcú experimentovať a staviť na odlišný odtieň od toho, ktorý doteraz mali, či tí, ktorí majú o niečo redšiu bradu a farbou ju dokážu zvýrazniť a opticky vyplniť.

Okrem toho však existuje aj relatívne veľká skupina pánov, ktorých brada má iný odtieň, ako ich vlasy. Väčšinou je svetlejší, vo výnimočných prípadoch spôsobených genetickou náhodou, dokonca ryšavý.

blank

Doma či v barbershope?

Ak si sa rozhodlol, že by si si bradu chcel nafarbiť, ostáva ti už len výber toho, kde túto zmenu podstúpiš. Bradu je možné nafarbiť si doma a to pomocou špeciálnych farieb na bradu. Tie sú svojim zložením iné, ako farby na vlasy, ktoré môže byť vďaka hrubšej pokožke skalpu hlavy agresívnejšie. Dôležité je však podotknúť, že ten najlepší odtieň pre teba, ktorý vytvorí prirodzený vzhľad, dokáže vybrať najmä odborník.

Najlepšie urobíš, ak stavíš na farbenie v profesionálnom salóne či barbershope, kde ti barber vysvetlí, ktorý odtieň bude pre teba ten najlepší, a ktorý sa ti bude hodiť. Pri tomto farbení je totižto veľmi dôležité dosiahnuť prirodzený vzhľad. To sa ti doma podariť nemusí.

Ak sa ti však nechce kvôli farbeniu brady merať cestu do najbližšieho barbershopu, vďaka moderným farbám na bradu zvláneš farbenie aj doma v kúpeľni. Základom pri vyberaní správneho odtieňu je tvoj pigment, odtieň pokožky a farba vlasov. Farby na bradu totiž reagujú s tvojím prirodzeným pigmentom. Vo všeobecnosti platí, že ak si bledší typ, mal by si si zvoliť bledšiu farbu, aj ak chceš dosiahnuť zafarbenie do tmava. A naopak, pokiaľ si tmavší typ a chceš ešte tmavšiu bradu, môžeš siahnuť po tmavých odtieňoch. V praxi totiž bledšiemu človeku aj svetlejšia farba chytí na tmavo, kým tmavšia farba bude vyzerať úplne neprirodzene.

Ďalšou alternatívou farbenia brady sú takzvané dočasné farby na bradu. Tie sú charakteristické svojou jednuchou aplikáciou, pretože ich netreba riediť s peroxidom. Jednoducho ich nanesieš priamo na bradu a necháš pôsobiť. Pri dočasných rovnako ako aj klasických farbách na bradu zároveň platí, že čím dlhšie necháš farbu pôsobiť, tým tmavšie tvoju bradu zafarbí. 

Rada na záver

Pri farbení brady je dôležité myslieť nielen na prirodzený konečný vzhľad, ale taktiež na to, že pokožka na tvári je veľmi citlivá, a preto, ak stavíš na domáce farbenie, môže dôjsť k alergickej reakcii. Preto si vždy najskôr prečítaj zloženie farby a postupuj podľa inštrukcií uvedených na obale, či priložených ku farbe. Existuje jednoduchý trik, ako zistíš, či sa alergickej reakcie vyhneš, a to ten, že nejskôr si namiešanú farbu nanes na pokožku ruky. Pokiaľ nijako nezareaguje, môžeš sa pustiť do bez obáv farbenia.

Farbenie brady je dnes bežnou záležitosťou, ktorú podstupujú mnohí muži na celom svete s cieľom dosiahnuť mladistvý a pekný vzhľad. Ak túžiš  po takom niečom aj ty, farbenie stojí rozhodne za vyskúšanie.

Máš na brade miesta, ktoré sú farebne odlišné, prípadne ju potrebuješ opticky zahustiť? Neváhaj nás navštíviť v našom BEGENTLEMAN BARBER & STORE v bratislavskom Sky Parku, kde môžeš využiť všetky naše prvotriedne služby, vrátane profesionálneho nafarbenia brady kvalitnými farbami, presne podľa tvojich individuálnych potrieb.