Lifestyle

Ako byť lepším partnerom

blank

Vzťahy sú snáď tou najkomplikovanejšou vecou v našom živote. Vyvolávajú často veľa otázok. Medzi ne patrí aj tá, ako byť najlepším partnerom, priateľom či manželom. Správna odpoveď, ktorá by sa dala aplikovať na úplne všetkých, bohužiaľ, neexistuje. Existujú však určité faktory ovplyvňujúce vzťahy a partnerov. Pomocou nich sa v tejto sfére môžeš zlepšiť a byť lepším partnerom každý jeden deň.

Na to, aby sa z teba stal lepší a dobrý partner musíš vedieť, ako ženy fungujú. A to nielen navonok, ale najmä vo svojej psychike. Tá ovplyvňuje to, akú majú náladu a celkovo aj to, aké majú správanie. Svoju partnerku pravdepodobne už celkom dobre poznáš. Preto sa snaž nasledujúce body prispôsobiť podľa nej.

blank

Počúvaj ju

Základom každého dobrého vzťahu je to, že sa partneri navzájom poznajú. Vedia, čo má ten druhý rád a naopak, čo zas nie. A ako sa to všetko o sebe dozvedia? Tým, že sa navzájom počúvajú.

Ak chceš byť dobrým partnerom, svoju frajerku, priateľku či manželku počúvaj. Mnohí muži sa sťažujú na to, že ženy hovoria v hádankách alebo medzi riadkami. Občas sa to stáva, no vo väčšine prípadov hovoria ženy veci na rovinu.

Pre ženu je pocit na nezaplatenie, keď ju počúvaš a o nejaký čas spomenieš vec, o ktorej hovorila. Môže to byť v ten deň, o niekoľko dní alebo o nejaký dlhší čas. Poteší ju to a dostane pocit, že ti na nej naozaj záleží.

Snaž sa jej pomôcť

Ženy dnes nie sú šípkové ruženky, ktoré čakajú na svojho princa. Sú to samostatné bytosti, ktoré toho zvládnu veľa. Netreba si však myslieť, že nepotrebujú žiadnu pomoc. Občas sa im tá pomoc naozaj zíde.

Nemyslíme tým však teraz hrdinské činy z filmov. Sú to skôr menšie veci, ako pomoc v domácnosti alebo s nejakými vecami v práci. Svojej priateľke nielen pomôžeš, ale taktiež strávite ďalší čas spolu.

blank

Mysli na maličkosti

Maličkosti sú veci, na ktorých sa buduje vzťah. Väčšina žien túži po tom, aby si si zapamätal dátum jej narodenín, menín alebo výročia. Prečo? Pretože sú to veci, vďaka ktorým vie, že je pre teba dôležitá. Že na ňu myslíš a nie je ti ľahostajná.

Sviatky a významné dni však nie sú jediné veci, na ktoré treba myslieť. Dobré je, keď jej sem-tam napíšeš nejakú peknú SMS. Stav sa, že ju to poteší. Máte sa stretnúť? Kúp jej po ceste kvet. Nemusí ísť o drahú kyticu. Stačí jeden menší kvet. Dôležitý je totižto zámer, kvôli ktorému si kvet kúpil.

Keď spolu ste, mysli na to, že váš čas spolu tvaruje aj váš vzťah. Snaž sa nebyť na telefóne a viac venuj pozornosti jej. To, ako zle mobilný telefón vplýva na vzťahy, potvrdila aj štúdia publikovaná v magazíne Journal of Applied Social Psychology. Tá zistila, že časté používanie mobilných telefónov, napríklad počas večere alebo stretnutia s partnerkou, vytvára emocionálny dištanc medzi partnermi.

Čo to znamená? V jednoduchosti povedané, mobilné telefóny nás všetkých oberajú o pozornosť a prítomnosť v skutočnom svete. To, čo je na internete, ti neujde. Dokonca ani priateľom sa nič nestane, ak im hodinu alebo dve, ktoré si s priateľkou, neodpíšeš. Polož teda svoj mobil a buď v realite. Buď s ňou. Uvidíš, že si to bude ceniť.

Vyznávaj jej lásku

Mnohým mužom stačí, keď im partnerka povie raz za čas, že ich ľúbi. A práve tu prichádza diametrálny rozdiel medzi mužom a ženou. Ženy sú jemnejšie a citlivejšie. To, že ju ľúbiš potrebuje počuť omnoho častejšie, ako ty.

A preto, aj keď si jej včera povedal, že ju ľúbiš, povedz jej to aj dnes. Ty za to nič nedáš a tvoja partnerka sa bude cítiť ešte lepšie, ako sa cítila. Pretože si bude istá, že si za deň nezmenil názor. Buď úprimný

Dôvod, prečo sa mnoho vzťahov rozpadne a vec, ktorú ženy zo srdca nenávidia, sú klamstvá. Snaž sa byť úprimný od začiatku vzťahu. Dokonca, buď úprimný aj vtedy, keď si myslíš, že by to mohlo narušiť váš vzťah. Mnohé lži sa časom aj tak prevalia a budú mať horší následok, ako keby si sa k nim priznal.

Mnohé problémy sa dajú vyriešiť, a preto ich nezametaj pod koberec. So svojou partnerkou sa pravidelne rozprávaj a zbytočne jej neklam. Vzťah má byť založený na dôvere, ktorá je však veľmi krehká.

blank

Skús niečo nové

Tento bod môžeš aplikovať na úplne všetko vo svojom partnerskom živote. Vo vzťahu by malo byť stále niečo nové na to, aby mohol napredovať. Preto, keď sa rozhoduješ, kam svoju polovičku vezmeš, vyhni sa stále tej istej reštaurácií alebo baru. Nájdi miesto, kde ste ešte neboli. Vyskúšajte spolu niečo iné. A čo tak skúsiť niečo nové v posteli? Intímny život je dôležitý a ovplyvňuje celý vzťah. Rutina môže byť síce fajn, no občas je dobré priniesť do tejto sféry aj niečo nové. Neboj sa zaexperimentovať. Výsledok môže byť lepší, ako si si predstavoval.

Mysli na to, čo nemá rada

Tento bod by sa pokojne mohol spojiť s bodom o počúvaní. Ak budeš svoju priateľku dobre počúvať, budeš vedieť, čo nemá rada. Jednoducho sa tak vyhneš trápnemu pocitu, že si jej kúpil niečo zlé. Nie je to však len o kupovaní vecí. Mnohé hádky vo vzťahoch začínajú práve kvôli tomu, že sa partneri navzájom nepočúvajú. Niektoré veci tak o sebe nevedia a vyčítajú si ich.

Nemusíte byť spolu 24/7

Na záver máme pre teba ešte jednu dobrú vzťahovú radu. Či už je vzťah nový alebo niekoľkoročný, je dôležité vedieť tráviť čas aj osamote. Nemusíte byť spolu 24/7. Dokonca by ste byť ani nemali. Na vzťah to nemusí vplývať dobre, práve naopak, kvôli tomu, že ste neustále spolu môžete mať ponorkovú chorobu alebo sa môžete neustále hádať.

Maj svojich priateľov, svoje záľuby a voľnočasové aktivity. Pre vzťah sa ich nemusíš vzdať. Je dôležité, aby si čas rozdelil správne. Medzi partnerku a ostatné veci vo svojom živote.

Obrázky: pinterest.com, freepik.com