Vlasy a stajling

Suchý šampón: čo to je a prečo a ako ho používať?

blank

Stretol si sa už niekedy v drogérii alebo na internetovom obchode s produktom, ktorý sa označoval ako suchý šampón? Ak áno, no netušil si na čo je vhodný alebo ako ho používať, máme dnes pre teba krátky a jednoduchý návod spolu s vysvetlením, čo to je. Poďme sa na to pozrieť.

Čo je suchý šampón?

Suchý šampón je výrobok, ktorý je sčasti naozaj klasickým šampónom. Určitým spôsobom totižto bojuje proti mastnote. Spravidla ide o prášok, ktorý sa nachádza v nádobe vo forme spreja. Ten si aplikuješ ku korienkom alebo na časť vlasov, ktorá je mastná, a následne prstami prehrabneš.

Vďaka tomu, že prach obsahuje určité látky, ťa vie zbaviť na niekoľko hodín až dní nepríjemného mastného pocitu. Vlasy majú objem, sú čerstvé a takmer vôbec nevyzerajú ako neumyté.

Na trhu nájdeš dva základné typy suchých šampónov a to:

  • Sprej
  • Prášok

Sprej je najlepším typom, pretože ho kúpiš v nádobe podobnej dezodorantu. Pred aplikáciou ho potrasieš a následne nastriekaš na miesto. Vlasy stačí prehrabnúť a je hotovo.

V prípade prášku ide o trochu ťažšiu manipuláciu, pretože ide o samotný produkt, ktorý vysýpaš. Takýto šampón sa podobá detskému púdru.

blank

Suché šampóny sú obľúbené roky

Ak si myslíš, že suché šampóny sú nejakou novinkou na trhu, asi ťa prekvapíme. Tento výrobok je tu s nami už niekoľko desiatok rokov. V minulosti sa o ňom príliš nerozprávalo, pretože vytváral lupiny a hlava po ňom veľmi svrbela.

Trvalo dlhé roky, kým sa z tohto výrobku stal praktický pomocník so skutočne dobrými výsledkami.

Dnes sú suché šampóny veľmi obľúbené a nechýbajú v kúpeľni takmer nijakému mužovi či žene.

Ako suchý šampón používať?

Používanie suchého šampónu zvládne úplne každý. Je to veľmi jednoduché. Ak máš typ v spreji, stačí ho pretrepať a následne nasmerovať na miesto, kde chceš, aby účinkoval. Sprej by si mal mať od vlasov v dostatočnej vzdialenosti, približne 20 – 30 cm.

Šampón do vlasov strekni a následne ich prejdi prstami. Výrobok je biely a zanecháva farbu, preto je potrebné rozptýliť ho.

Výhodou je, že dnes na trhu nájdeš aj suché šampóny pre tmavé vlasy, ktoré majú v sebe farbu a nezanechávajú biele fľaky.

Ak máš samotný prášok, stačí ho v malom množstve do vlasov aplikovať. Následne ho rukami taktiež rozptýľ, aby si nemal vo vlasoch biele miesta.

Kedy používať?

Suchý šampón môžeš používať kedykoľvek budeš potrebovať. Vhodný je vtedy, keď máš trochu mastné vlasy, no nestíhaš si ich umyť. Dobrý je však aj pre objem. Je totižto suchý a vlasy vie skvelo zdvihnúť.

Suchým šampónom však rozhodne nenahrádzaj bežný šampón. Umývanie hlavy je dôležité nielen pre vlasy, ale aj pre pokožku. Je preto potrebné, aby si si aspoň dvakrát do týždňa zmyl prach a nečistoty, ktoré sa na nej usádzajú.

Zhrnutie

Suchý šampón je skvelý pomocník v mnohých situáciách. Je jedno, či ťa trápia mastné vlasy, ktoré nemáš čas umyť, alebo nedostatok objemu. Na trhu nájdeš veľké množstvo rôznych druhov, z ktorých si jeden určite vyberieš. Vyskúšaj tento typ šampónu aj ty.

Zdroj: freepik.com