Lifestyle

Tipy na darčeky, ktoré potešia každého muža

blank

Nájsť niekomu kvalitný darček, obzvlášť pokiaľ ide o chlapa, vie byť veľmi stresujúca záležitosť. Možností je naoko veľa, ale väčšinou sa výber zúži na alkohol, knižku, kozmetiku, nejaké oblečenie, videohru či zase alkohol.

Ani starostlivo vybraný darček vždy nezaručí, že z neho bude chlap aj nadšený a bude sa naozaj a úprimne tešiť.

V prípade, že ti zaleží na tom, aby sa dotyčný pán o seba staral, prinášame niekoľko tipov na darčeky, z ktorého bude zaručene viac ako nadšený. A ktovie, možno poslúži ako inšpirácia pre ďalšiu starostlivosť o svoj vzhľad.

Sady na holenie

Kvalitná sada na holenie nielen dlho vydrží (väčšinou roky) ale často ide aj o krásne dizajnové kúsky, ktoré posúvajú zážitok z holenia na nový level.

Sady na holenie sú atraktívnym darčekom obzvlášť vtedy, ak sa dotyčný chlap holí pravidelne a používa nadstavcové hlavice zložené z niekoľkých čepiel a penu z drogérie. Tým nechceme povedať, že by na tom bolo niečo zlé, práve naopak, moderná, rýchla doba takému holeniu nahráva.

Návrat ku klasike však môže častokrát znamenať nielen kvalitnejšie a hladšie ohlenie, ktoré je citlivejšie k pokožke, ale napríklad aj nové hobby, ktorým sa holenie môže stať.

V prípade, že ťa viac zaujme ešte klasickejšia forma holenia ako strojčekom- holenie britvou, pouvažovať môžeš aj nad sadou, ktorá obsahuje shavettu. Tá sa ovládaním a technikou podobá na klasickú britvu ale používajú sa do nej žiletky.

Shavetta je tak jednoduchšia na údržbu a ideálna pre začiatočníkov, ktorí čaro klasického mokrého holenia ešte len začínajú objavovať.

Medzi výhody, okrem lepšieho oholena a pocitu z neho, jednoznačne patrí aj štýl a rešpekt, ktorý vo svojom okolí chlap získa, keď sa začne holiť shavettou či britvou.

Ak sa ti celá sada zdá ako príliš rýchla zmena, skvelým darčekom bude aj samotný strojček na klasické žiletky alebo štetka na holenie.

Holiaci strojček

Klasický strojček nielenže oholí hladšie, ale je aj omnoho šetrnejší k pokožke. Tým, že po pokožke prechádza len jedna čepel namiesto piatich, pokožku omnoho menej dráždi.

Napomáha tomu aj fakt, že moderné strojčeky majú napevno určený uhol čepelí, kdežto pri klasickom holení si ho vieš regulovať sám, čo je vhodné najmä pre ľudí s citlivou pokožkou. Pokožka je taktiež po oholení hladšia a oholenie vydrží zvyčajne o jeden deň dlhšie, ako pri modernom spôsobe.

Za zmienku stojí aj fakt, že holenie sa klasickým strojčekom je v konečnom dôsledku lacnejšie ako pri moderných nadstavcov s troma až piatimi čepeľami. Tie totiž treba oveľa častejšie meniť a ich cena sa v posledných rokoch priam zdvojnásobila.

Pri klasickom strojčeku sa však ďalej menia už len samotné žiletky, ktoré sú výrazne lacnejšie a majú aj dlhšiu životnosť.

Štetka na holenie

Dokonalé oholenie začína vytvorením dokonalej peny, čo zase začína s dokonalou štetkou na holenie. Kvalitná štetka fúzy na tvári zdvihne, zatiaľ čo pri ručnom namydlení je efekt úplne opačný – fúzy sa vyhladia. Vďaka tomu je tak samotné holenie dokonalo hladké a pokožka trpí oveľa menej.

Väčšina rúčok sa dnes vyrába z dreva, kovu alebo plastu, ktoré nahradili kontroverzné používanie slonoviny či korytnačieho panciera v minulosti. Kvalita a váha rúčky moderných štetiek na holenie hrá dôležitú rolu pri jej celkovej cene, rovnako ako aj typ a hustota samotných štetín. Tie sú spojené vnútri rúčky a každý typ štetín má svoje vlastné charateristiky a odlišné vlastnosti.

Medzi najpoužívanejšie štetiny v súčasnosti patria tie z diviaka, jazveca a zo syntetických vlákien. Najkvalitnejšie štetiny sú tie z jazveca, avšak v prípade, že dotyčný muž, pre ktorého darček zvažujete je vegetarián či vegán, zvoľte určite štetiny syntetické.

Ale čo v prípade, ak sa chlap často neholí, prípadne si pestuje bradu? O tú sa treba takisto starať, aby bola čo najzdravšia, najjemnejšia a, samozrejme, najkrajšia . V tom prípade bude kvalitný olej či balzam jednoznačne tým najlepším darčekom.

Olej alebo balzam na bradu

Mohlo by to byť prekvapujúce, ale nie je. Z brady sa postupom času stal životný štýl a ten si vyžaduje správny prístup, disciplínu a stratégiu. To si zas vyžaduje zdieľanie vedomostí a skúseností. Aj z toho dôvodu bola otázka “ako sa používa balzam na bradu” (how to use beard balm) piatou navyhľadávanejšou otázkou na Google týkajúca sa kozmetiky a výzoru už v roku 2015.

Aj to by mohlo byť prekvapujúce, ale takisto nie je. Chlapi nechú mať len hocijakú bradu či fúzy. Potrebujú bradu, ktorá bude hustá, ostrá a plná. Potrebujeme bradu, ktorá bude prekvitať. Potrebujú bradu, ktorá u žien vzbudí záujem a u mužov zase rešpekt. Taká brada zase potrebuje dôkladnú starostlivosť a výživu.

Mnoho mužov si napriek tomu ešte stále myslí, že okrem jej pravidelného zastrihávania sa o bradu nijako špeciálne starať netreba. To je však chyba, fúzy si totiž vyžadujú rovnako dôkladnú a poctivú starostlivosť ako vlasy.

Čo je to vlastne ten balzam na bradu? Balzam na bradu je v podstate pomáda, ktorá sa podobne ako olej používa hydratáciu brady a fúzov a obsahuje zvyčajne mix rôznych olejčekov a niekedy aj vonných olejov.

Najväčší rozdiel medzi olejom na fúzy a balzamom však je to, že balzam má hustejšiu konzistenciu a dá sa použiť aj na úpravu a tvarovanie brady, čiže jej styling. Olej na bradu sa zas jednoduchšie dostane na pleť pod ňou a pomáha na svrbenie.

Balzam je preto vhodnejší v prípade, že má chlap kratšiu bradu, fúzy či strnisko, olej zase vtedy, keď sa môže už pýšiť poriadnou a hustou bradou. Aj olej aj balzam spravia bradu mäkšou, jemnejšou, čo ocenia nielen samotní muž, ale aj ich parnerky.

Sprchové gélyšampóny

Čo môže byť pre ženu lepšie, ako čerstvo osprchovaný a voňavý chlap? Napriek nespočetným reklám na Old Spice a Niveu, ponuka kvalitných sprchových gélov či šampónov pre mužov  je dnes  širšia ako kedykoľvek predtým.

Na výber sú sprcháče s kvalitným zložením a krásnymi vôňami od santalového dreva, pačuli a bergamotu až po svieže letné vône limetiek či hrušky.

Pre zdravé, pevné vlasy zas existujú prírodné šampóny zložené z esenciálnych olejov a bilinných extraktov bez akýchkoľvek škodlivých chemikálií, sulfátov alebo parabénov. Skrátka, nikdy nebola pre chlapa lepšia možnosť krajšie voňať a mať zdravšie vlasy, ako práve dnes.