Vzhľad

Ako sa starať o pokožku v lete

blank

Leto je príjemným obdobím, na ktoré sa väčšina z nás teší skoro celý rok. Voľné dni lákajú ľudí ísť k moru či niekam na krátky výlet. Mnohí však počas tohto krásneho obdobia zabúdajú na správnu starostlivosť o pokožku. Tej sa často prikladá veľká pozornosť skôr v zimných mesiacoch, čo je chyba. V lete je pokožka taktiež vystavená rôznym vplyvom.

Aj napriek tomu, že počas letných mesiacov pokožka nemusí byť príliš vysušená, ako to býva v zime, potrebuje určitú ochranu a starostlivosť. So správnymi návykmi a výrobkami sa však o pokožku dá veľmi jednoducho a rýchlo postarať.

Opaľovací krém

Opaľovací krém s primeraným UV faktorom je základom kozmetickej výbavy každého muža. Slnko je v dnešnej dobe veľmi nebezpečné a ultrafialové lúče, ktoré na nás žiaria aj vtedy, keď slnko priamo nesvieti, sú zdrojom rôznych chorôb. Opaľovací krém je tak dôležitým výrobkom, vďaka ktorému sa pokožka nespáli a bude zdravá. Pravidelné používanie hydratačného krému s SPF faktorom okrem toho aj účinne spomaľuje starnutie, keďže nebezpečné slnečné lúče sú hlavným akcelerátorom predčasnej tvorby vrások (spolu s cigaretami a alkoholom).

Otázkou však môže byť, aký vysoký UV faktor je najlepší. K tejto otázke neexistuje žiadna univerzálna odpoveď. Dôvod je ten, že každý z nás má inú pokožku. Ak si sa tento rok ešte nestihol opáliť a na slnku sa moc nehýbeš, zvoľ vyšší UV faktor. Naopak, ak už nejaké to opálenie máš, zvoliť môžeš nižší UV faktor, napríklad SPF 15 či 30.

Opaľovací krém dokáže sčasti ochrániť pred slnkom, no nie je to štít, cez ktorý by sa slnko nedostalo. Preto, ak nemusíš byť príliš dlho na priamom slnku, neriskuj to. Taktiež si nezabúdaj krém pravidelne znova natierať v určitých intervaloch. Jedna vrstva za deň totiž nestačí.

Krém po opaľovaní

Samozrejme, hneď ako sa doopaľuješ alebo sa vrátiš domov z pobytu na slnku, by si si mal na seba naniesť krém po opaľovaní. Najlepšie spravíš, ak sa osprchuješ a následne si krém nanesieš.

Tento druh krému dokáže pokožku hydratovať, upokojiť a predĺžiť opálenie. Mnohé z týchto produktov majú špeciálny chladivý efekt, ktorý uľaví spálenej alebo začervenanej pokožke. Po opaľovaní ti rozhodne padne vhod.

Hydratačný krém na pleť

Pleť si často vyžaduje samostatnú a špeciálnu starostlivosť, preto je dobré zaobstarať si hydratačný krém, ktorý je špeciálne určený na pleť pre mužov. Tá je iná ako ženská a preto krémy tvojej priateľky či manželky rozhodne nie sú vhodné. Počas horúceho počasia sa pokožka často vysuší a potrebuje byť hydratovaná.

Taktiež po pobyte na slnku je dobré, ak si ju natrieš hydratačným krémom, ktorý obnoví jej štruktúru. Na hydratovanej pleti, o ktorú sa muž stará, nie je vidno skoro žiadne vrásky.

Čistiaci prípravok

Čistiace kozmetické prípravky nie sú len pre ženy. Horúce počasie je často dôvodom, prečo sa na pleti objavujú rôzne vyrážky či dokonca akné. Ak chceš týmto neželaným “návštevníkom” zabrániť, mal by si si pleť čistiť pravidelne, každé ráno a večer.

Čistiacim prípravkom môže byť čistiaci gél, tonizujúca voda, peeling alebo aj hĺbkovo čistiaca maska, ktorú si aplikujeteš na tvár a po chvíli zmyješ.

Nos klobúk

Síce to nie je kozmetický prípravok, no pánske klobúky sú dnes nielen trendy, ale taktiež veľmi praktické. Vďaka nim si totižto ochrániš pokožku hlavy pred spálením a môžeš predísť aj úpalu.

Ak sa ti však predsa len pokožka hlavy spálila, vyraď šampóny, ktoré používaš. Tie by mohli pokožku len dráždiť. V tomto prípade potrebuje pokožka pod vlasmi hydratáciu, ktorú jej zabezpečíš vlažnou až studenou vodou. Okrem nej skvelo pomáha vlažný zelený čaj, ktorým si vlasy a pokožku prepláchneš alebo studené mlieko. V tomto prípade stačí namočiť handričku do studeného mlieka a prikladať ju na spálenú pokožku.