Holenie

6 tipov pre lepšie oholenie nielen tváre

blank

Ak už vieš, čomu sa máš pri holení vyhnúť, je čas zistiť, čo ti pri holení pomôže mať čo najlepší výsledok. Častokrát práve malé zmeny môžu viesť ku hladšiemu a príjemnejšiemu oholeniu a celkovému zážitku z holenia.

Nezabudni dostatočne navlhčiť tvár

Voda by mala byť veľmi dôležitou súčasťou každého holenia. Dostatočné navlhčenie tváre ti pomôže zmäkčiť pokožku, fúzy, otvoriť póry vďaka čomu bude holenie príjemnejšie a nepoškodzuje tvoju pokožku. Voda je dôležitá nielen pred holením, ale aj počas holenia, kedy zabezpečuje spolu s penou na holenie lepšie kĺzanie žiletky po tvári, ale tiež po holení, kedy ti zase pomôže studená voda uzavrieť malé ranky vzniknuté počas holenia.

Sprcha pred holením ti pomôže

Ideálny čas na holenie je ihneď po sprche, keď sú fúzy aj pokožka dostatočne hydratované a zmäkčené. Vďaka tomu už nemusíš dodatočne zvlhčovať tvár teplým uterákom a vodou, a tak môžeš ísť ihneď na vec. Ak ti vyhovuje holenie priamo v sprche, tak dotoho. Každú ušetrenú minútu pri tvojom rannom rituáli môžeš využiť na dôležitejšie činnosti, ako napríklad vrátiť sa na malú chvíľku do postele a byť neodolateľný pre svoju partnerku.

Ak máš problém s akné

Pri problémoch s akné odporúčame nechať si narásť bradu a vyhnúť sa tak holeniu, ktoré môže akné ešte viac podráždiť. Ak to však nie je možné, určite používaj iba prírodnú kozmetiku určenú pre citlivú pleť. Taktiež by som zvážil kúpu klasického strojčeka, ktorý je šetrnejší k pokožke ako viacčepeľové žiletky. Jedna ostrá žiletka nedráždi pokožku tak ako viac čepelí za sebou a oholenie je hladšie a príjemnejšie. Na žiletku v žiadnom prípade netlač, naopak využi prirodzenú váhu strojčeka a jemnými pohybmi prechádzaj po tvári.

blank

Vždy maj na tvári penu na holenie

Kvalitná pena na holenie nie je iba marketingový ťah. Bola vyvinutá tak aby ti pomohla lepšie, rýchlejšie a hladšie odstrániť ochlpenie a zabraňuje zarastaniu chlpov, ktoré vzniká pri povytrhnutiu chlpu z pokožky a následnému zarasteniu pod pokožku pri hojení. Ak prejdeš po jednom mieste žiletkou raz, druhýkrát už neprechádzaj, dokým si tam znovu nedáš penu. Viem, je to možno mierne otravné, ale môžeš veriť, že ti to pomôže vyvarovať sa problémom.

Pomôž si natiahnutím pokožky

Vďaka natiahnutiu pokožky tváre sa oholíš hladšie a kvalitnejšie aj na miestach, ktoré sú ťahšie dosiahnuteľné. Tým že oblasť okolo ohryzku, na hrane čelusti a v okolí úst je nerovná a tak je ťažšie oholiteľná žiletkou, ktorá je rovná, použit natiahnutie pokožky pre lepšie a pohodlnejšie oholenie. Vyvaruješ sa tak prípadným poraneniam a tvoja tvár bude oholená hladšie a dôkladnejšie.

Používaj aftershave

Používaním aftershavu predídeš veľa problémom s podráždením, alebo následným vyhádzaním sa na pokožke. Obsahujú zložky, ktoré ti pomôžu pri hojení a obnove narušenej pokožky z holenia, ale aj predísť podráždeniu pokožky, ktoré sa môže prejaviť po dni až dvoch od holenia. Záleží na tebe či preferuješ vodu, balzam po holení alebo kolínsku vodu. Nájdi si tú, ktorá ti vyhovuje najviac, a používaj ju na každom mieste, ktoré si oholíš. Ak máš aj napriek použitiu aftershavu pocit, že tvoja pokožka je súchá, použi aj hydratačný krém.